in

Ak hľadáte skvelé spojenie drámy a sci-fi, tento film vás nesklame. Zobrazuje depresiu nečakaným spôsobom (+ trailer)

Silný film, ktorý vo vás zanechá dojem – tak by sme opísali dnešný výber. Začína dychberúcim úvodom a potom vám ukáže spojenie sci-fi a drámy, aké ste ešte nečakali.

Zdroj: Magnolia Pictures

Film Melancholia vyšiel v roku 2011 a predstavuje spojenie psychologickej drámy a sci-fi filmu. Film napísal a režíroval Lars von Trier, ktorý získal niekoľko cien za tento film a na ďalšie bol nominovaný.

Oficiálny popis znie: „Dve sestry zistia, že ich už aj tak napätý vzťah je ohrozený, keď hrozí zrážka záhadnej novej planéty so Zemou.“

V hlavnej úlohe sa predstavila Kirsten Dunst, ktorú určite poznáte ako Mary Jane z pôvodného Spidermana. Ďalej hrajú Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling, Udo Kier, Alexander Skarsgård, Stellan Skarsgård a John Hurt.

Zdroj: Magnolia Pictures

Rozšírený popis znie: „Druhý diel „trilógie depresie“ o dvoch sestrách, z ktorých tá mladšia sa práve vydáva. Svadobná slávnosť sa odohráva na starobylom vidieckom sídle. Sviatočnú náladu však pokazí náhla hrozba v podobe červenej planéty s názvom Melancholia, ktorá vystúpila spoza Slnka a pre Zem znamená bezprostrednú katastrofu.“

Prvou časťou trilógie je film Antikrist a treťou je Nymfomanka, ktorá je rozdelená do dvoch častí.

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre