in

Akí bohatí museli byť McCallisterovci vo filme „Sám doma“? Federálna rezervná banka hovorí, že sú medzi 1 percentom

Od vydania filmu „Sám doma“ na veľkej obrazovke ubehlo 33 rokov a fanúšikovia práve teraz dostávajú odpoveď na nie tak novú otázku: Aká bohatá bola rodina McCallisterovcov?

Nielenže slávna filmová rodina – Peter (John Heard) a Kate McCallisterovci (Catherine O’Hara) a ich päť detí vrátane Kevina (Macaulay Culkin) – žili v pomerne veľkom dome, ale vyrazili aj na výlet do Paríža vo filme z roku 1990.

Zdroj: s_herman/Flickr

A tak sa The New York Times rozhodol prísť na koreň veci a spolupracovali s tromi ekonómami z Federálnej rezervnej banky v Chicagu – Maxom Gilletom, Cindy Hull a Thomasom Walstrumom.

Keďže dom McCallisterovcov je skutočným majetkom na chicagskom predmestí, ekonómovia dokázali porovnať údaje o príjmoch domácností v oblasti Chicaga v 90. rokoch 20. storočia, hodnotu domu a sadzby hypoték, ako aj dane a poistenie.

Zdroj: Ben Schumin/Flickr

Zistili, že domácnosť s príjmom 305 000 dolárov v roku 1990 – alebo približne 665 000 dolárov v roku 2022 – by si mohla dovoliť dom, za predpokladu, že rodina neminie viac ako 30 percent svojho príjmu na bývanie.

Podľa Federálnej rezervnej banky v Chicagu je tento dom dostupný len pre tých, ktorí majú najvyššie 1 percento príjmov v oblasti Chicaga.

Zdroj: Famartin/Wikimedia

Zillow tiež odhadol, že filmový dom by v roku 2022 stál približne 2,4 milióna dolárov a Realtor.com uvádza, že dom sa nachádza v jednej z najdrahších štvrtí v Spojených štátoch.

Hoci film nikdy neodhalil, ako si Kevinovi rodičia zarábali, novela, ktorú napísal Todd Strasser a podľa scenára Johna Hughesa, urobila z Kate McCallister módnu návrhárku, keďže v dome boli figuríny a z Petera McCallistera podnikateľa, pretože to bola „ stávka na istotu,“ povedal Strasser.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Home Alone© (@homealone.fans)

Dodal, že ho nikdy nenapadlo vysvetliť, ako McCallisterovci získali svoje peniaze, a len predpokladal, že sú „vyššou strednou triedou“, ale nie „superbohatými“.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre