in

Americký pastor, ktorý dal investorom 1,3 milióna dolárov, hovorí, že Boh mu povedal, aby to urobil

Americký pastor, ktorý svojim ovečkám predal bezcennú kryptomenu a zarobil 1,3 milióna dolárov, pričom časť z nich použil na prestavbu svojho domu, trval na tom, že robil len to, čo mu povedal Boh.

Eli Regalado a jeho manželka Kaitlyn čelia občianskemu súdnemu sporu. Podľa sťažnosti podanej úradom generálneho prokurátora štátu Colorado vyšetrovatelia zistili, že 300 ľudí dalo 1,3 milióna dolárov do niečoho, o čom Regalado a jeho manželka povedali, že to Boh podporuje.

Zdroj: Mikhail Nilov/Pexels

A to aj napriek tomu, že pár, ktorý prevádzkuje online cirkev, nemal žiadne skúsenosti s kryptomenou, uvádza sa v tlačovej správe Coloradskej divízie cenných papierov, štátneho orgánu, ktorý reguluje trh s cennými papiermi.

Tvárou v tvár obvineniam z podvodu Regalado zdvojnásobil svoje posolstvo o misii, ktorú mu dal Boh, a dokonca sa priznal, že peniaze použil na nejaké vylepšenie domu – čo bol podľa neho tiež pokyn zhora.

Dvojica údajne utratila finančné prostriedky aj na množstvo luxusných predmetov vrátane Range Roveru, šperkov, luxusných kabeliek a výletov na snežných skútroch, uvádza sťažnosť.

Zdroj: Pixabay/Pexels

Tvárou v tvár právnej žalobe, ktorá bola podaná v Denveri minulý týždeň, Regalado pripustil, že je možné, že na jeho horúcej linke s Bohom boli nejaké problémy s komunikáciou, hoci stále dúfal, že mu to u Boha prejde. „Vzali sme Boha za slovo a predali sme kryptomenu,“ povedal.

Buď som zle počul Boha… alebo Boh stále neskončil s týmto projektom,“ povedal. „To, za čo sa modlíme… je, že Boh urobí zázrak vo finančnom sektore. „Tvrdíme, že pán Regalado využil dôveru a vieru svojej vlastnej kresťanskej komunity a že im predal bizarné sľuby bohatstva, keď im predal v podstate bezcenné kryptomeny,“ povedal komisár pre cenné papiere, Tung Chan.

Zdroj: RDNE Stock project/Pexels

„Nové mince a nové burzy sa ľahko vytvárajú pomocou otvoreného zdrojového kódu. Chceme spotrebiteľom pripomenúť, aby boli veľmi opatrní a všetko si preverovali.“ NBC News uviedla, že pár by sa mal budúci týždeň postaviť pred súd v Denveri.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre