in

Austrálčanka vyhrala súťaž o najškaredší trávnik na svete + VIDEO

Zbojníkmi spustošený dvor, takto ľudia nazvali „trávnik“ Austrálčanky, ktorý bol označený za víťaza vôbec prvej súťaže Najškaredší trávnik sveta. Kathleen Murray zo Sandfordu v Tasmánii bola vyhlásená za víťazku súťaže, ktorú organizovalo mesto Gotland vo Švédsku.

Gotland začal súťaž pred dvoma rokmi, aby povzbudil miestnych obyvateľov, aby šetrili vodou uprostred takmer katastrofálneho sucha v meste, a tento rok sa súťaž rozšírila po celom svete, pričom trávniky v Spojených štátoch, Kanade, Británii, Nemecku, Francúzsku a Chorvátsku súťažili s nie práve estetickými vlastnosťami.

Zdroj: KPRC 2 Click2Houston / Youtube

Trávnik Kathleen obsahuje riedke škvrny žltej trávy, scvrknuté rastliny a suché drne spôsobené miestnymi bandikutmi. „Bandikoti milujú kopanie – tak nachádzajú svoje obľúbené jedlo. Teraz môj dvor vyzerá ako hra Hungry Hungry Hippo zo skutočného života. Mám aj echidnu, ktorá pomáha, a nejaké dusáky,“ povedala Murray pre The Guardian.

Zdroj: meineresterampe/Pixabay

Murray bola ocenená „personalizovaným“ tričkom s frázou: „Hrdý majiteľ najškaredšieho trávnika na svete.“ „Kedysi som si myslela, že bandikuti sú divoká zver hromadného ničenia, ktorá napáda môj trávnik, ale teraz vidím, že ma v skutočnosti oslobodili od toho, aby som ho ešte niekedy musela kosiť,“ povedala Murray. „Som za víkendy bez viny, najmä preto, že môj bývalý manžel odišiel s kosačkou v roku 2016.“

Zdroj: Alexas_Fotos/Pixabay

Gotland, ktorému počas leta pred tromi rokmi takmer došla voda, uviedol, že súťaž a ďalšie opatrenia, ktoré mesto prijalo, znížili spotrebu vody o 5 %.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Niesom si istý, čo týmto chcela povedať

Režisér filmu „Godzilla Minus One“ by mohol získať vzácnu nomináciu na Oscara za vizuálne efekty