in ,

Banánová klikacia hra na Steame prekonala Hogwarts Legacy aj Baldur’s Gate 3

Hra „Banana“, ktorá je založená na jednoduchom klikaní na obrázok banánu, sa stala obrovským hitom na platforme Steam. Najnovšie sa umiestnila na deviatom mieste v rebríčku najpopulárnejších hier podľa počtu aktívne hrajúcich hráčov. Hra dosiahla vrchol 884,469 hráčov, čím prekonala tituly ako Hogwarts Legacy s 879,308 hráčmi a Baldur’s Gate 3 s 875,343 hráčmi.

Zdroj: Steam

Hra Banana je jednoduchá klikačka, v ktorej hráči jednoducho klikajú na obrázok banánu. Každé tri hodiny dostanú náhodný obrázok banánu do svojej zbierky. Hra má na Steame hodnotenie „Veľmi pozitívne“, pričom 88% hráčov ju odporúča. Tento nezvyčajný titul predbehol populárne hry ako Apex Legends, Valheim, Terraria, Fallout 4 a Helldivers 2, čím sa dostal medzi elitu Steamu.

Zdroj: Steam

Za úspech a popularitu tejto ovocnej hry môže pravdepodobne možnosť získať rôzne banánové skiny, s ktorými sa dá oficiálne obchodovať. Väčšina týchto skinov má len minimálnu hodnotu. Valve si berie 5%, minimálne však 0,01 USD, a vývojár si berie ďalšie malé percento, ktoré sa pravdepodobne pohybuje podľa rovnakých zásad.

Zdroj: Steam

Tieto malé sumy sa však sčítavajú. Napríklad, 18. júna 2024 sa predalo ohromujúcich 1,993,669 kusov základného Banánu, čo prinieslo Valve približne 19,936.69 USD za jediný deň. Rovnakú sumu pravdepodobne zarobil aj vývojár.

Niektoré vzácne kúsky, ako napríklad Sad Hamster Banana alebo Shiny Banana, ale môžu byť predávané za stovky dolárov. Najdrahší skin Crypticnana je ponúkaný za viac ako 1,149 dolárov.

Zdroj: Steam

Hráči „Banana“ sa zrejme nielen zabávajú jednoduchým klikacím mechanizmom, ale aj obchodovaním s banánovými skinmi. Tento fenomén sa stal určitou formou vtipu v hráčskej komunite, no zároveň aj reálnym spôsobom, ako si na Steame zarobiť.

Vývojár „aestheticspartan“ trvá na tom, že hra nie je podvod. Má však veľký problém s prítomnosťou botov. Boti na začiatku tvorili približne jednu tretinu hráčov. Či je tento pomer v tomto momente iní zatiaľ nevieme.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre