in

Basgitarista hral 5 minút cez šialený počet zosilňovačov

Nie každý rekord v Guinessovej knihe úplne nadchne, no niektoré sú skutočne obdivuhodné a napĺňajú človeka obdivom. Ťažko zaradiť nasledujúci rekord, v ktorom istý basgitarista vyprodukoval niečo, na čo svedkovia asi tak skoro nezabudnú.

Zdroj: KCCI/YouTube

Koncertná sieň Val Air Ballroom v Iowe je už dlho obľúbeným miestom pre živú hudbu a tanec. Nedávno prešla komplexnou 15-miliónovou rekonštrukciou, ktorej cieľom bolo zachovať jej historické čaro a zároveň ju premeniť na moderné miesto pre živú hudbu.

Kľúčovou časťou renovácie bola oprava celkového zvukového systému a začlenenie špecializovaných materiálov do stropu a strechy, aby akusticky vyladili a svojím spôsobom aj utesnili tieto priestory. Išlo o reakciu na predchádzajúce spory so susedmi, ktorí sa sťažovali na nadmerný hluk vychádzajúci z tejto siene.

Preto azda nešlo lepšie pokrstiť tieto vynovené priestory, ako s rekordom týkajúcim sa práve tejto problematiky. Jon Locker sa rozhodol prekonať unikátny rekord – hrať gitarou cez viac ako 50 zosilňovačov. A tak skúsený basgitarista vzal svoj nástroj, napojil ho na neuveriteľných 81 zosilňovačov a 5 minút hral bez prerušenia.

Tento počin nielenže znamenal významný moment v Jonovej kariére, ale tiež zdôraznil pripravenosť Val Air Ballroom organizovať veľké podujatia s vysokými decibelmi bez toho, aby to ohrozilo kvalitu zvuku alebo rušilo okolitú štvrť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre