in

Bizarný zápis učiteľa do knihy rekordov: Vypestoval gigantickú tekvicu, získal tučnú prémiu

Mnoho ľudí trávi svoj voľný čas pestovaním zeleniny vo svojich záhradkách. Raritou už tak nie sú rôzne svetové súťaže o najväčší či najťažší vypestovaný plod. 50. ročník Majstrovstiev sveta v súťaži o najťažšiu tekvicu priniesol pozoruhodný rekord.

Zdroj: ABC7 News Bay Area/YouTube

Americký učiteľ Travis Gienger pestuje tekvice už takmer 30 rokov, keď toto hobby podedil po svojom otcovi. Po tomto ohromnom čase sa obyvateľovi štátu Minnesota podaril husársky kúsok. So svojou gigantickou tekvicou sa už po niekoľký krát prihlásil do spomínanej celosvetovej súťaže, ktorú nielenže s prehľadom ovládol, ale svojím oranžovým zázrakom prepísal Guinessovu knihu rekordov v kategórií najťažšia tekvica. Mimochodom, americký učiteľ sa týchto Majstrovstiev sveta zúčastnil aj vlani, kde stanovil rekord súťaže, ktorý teraz, samozrejme, prekonal.

Giengerová tekvica vážila úctyhodných 1247 kilogramov, čo je približná váha malého kamióna. Ako to dokázal? Svojej láske venoval mimoriadnu starostlivosť, pričom dennodenne ju 12-krát polieval a dodával jej potrebné živiny. Ako sám povedal, tekvice nepestuje kvôli prekonávaniu rekordov, ale preto, aby boli ľudia šťastní. Tým sa vraj pri pohľade na jeho tekvicu rozžiari úsmev na tvári, čo Travisa teší. Jeho tekvica bude teraz istý čas vystavená na mestskom festivale umenia, aby sa s ňou návštevníci mohli odfotiť. Mimochodom, za svoje prvenstvo na Majstrovstvách sveta zinkasoval 30 000 dolárov. 

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Šanca je jedna k miliarde. Žena našla zázračné vajce, ktoré má ohromnú hodnotu

Máte státisíce eur nazvyš? Ikonická bunda Michaela Jacksona ide do dražby