in

Bobi, najstarší pes na svete, zomrel vo veku 31 rokov

Bobi, najstarší pes na svete, zomrel po dosiahnutí takmer nepredstaviteľného veku 31 rokov a 165 dní, uviedla v pondelok Guinnessova kniha rekordov (GWR).

Jeho smrť vo zvieracej nemocnici pôvodne oznámila veterinárka Dr. Karen Beckerová, ktorá na Facebooku napísala, že „napriek tomu, že prežil každého psa v histórii, jeho 11 478 dní na zemi by nikdy nestačilo tým, ktorí ho milovali“.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr. Karen Becker (@drkarenbecker)

Podľa Bobiho majiteľa sa dožil tak vysokého veku preto, lebo sa vždy pohyboval voľne, bez vodítka alebo reťaze, žil v pokojnom prostredí a jedol ľudské jedlo namočené vo vode, aby sa z neho odstránilo korenie.

Celý svoj život strávil v Conqueiros, malej portugalskej dedine asi 150 kilometrov severne od hlavného mesta Lisabon, kde sa často túlal s mačkami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Guinness World Records (@guinnessworldrecords)

Bobi bol podľa jeho majiteľa čistokrvný Rafeiro do Alentejo – plemeno strážneho psa dobytka. Rafeiro do Alentejos majú podľa American Kennel Club priemernú dĺžku života asi 12-14 rokov.

Bobi však žil viac ako dvakrát tak dlho, čím prekonal takmer storočný rekord a stal sa najstarším žijúcim psom a najstarším psom vôbec – titul, ktorý predtým držal austrálsky honácky pes Bluey, ktorý sa narodil v r. 1910 a dožil sa 29 rokov a piatich mesiacov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Guinness World Records (@guinnessworldrecords)

Bobiho príbeh však mohol mať úplne iný koniec.

Keď sa on a jeho traja súrodenci narodili v rodinnej drevárni, Costaov otec sa rozhodol, že už majú doma príliš veľa zvierat.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Straits Times (@straits_times)

Costa a jeho bratia si mysleli, že ich rodičia zobrali všetky šteniatka, aby ich utratili. O pár smutných dní však našli Bobiho živého, bezpečne ukrytého v hromade dreva.

Deti ukryli šteňa pred svojimi rodičmi a keď sa už o Bobiho existencii dozvedeli, bol príliš starý na to, aby ho dali preč.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TRT World (@trtworld)

Na jeho poslednej narodeninovej párty v máji sa zúčastnilo viac ako 100 ľudí a vystupujúci tanečný súbor, uviedla GWR.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Fotografie, ktoré otestujú vaše detektívne schopnosti

Bomby zo sociálnych sietí #850 – mal tri rôzne vzťahy, ktoré stroskotali, Roman mu aj napriek tomu dal radu