in

Cestovali 14 000 km, aby prehrali 0-12. Súper im po zápase prejavil nádherné gesto

Coupe de France je francúzskou futbalovou súťažou nazývanou aj Francúzsky pohár. Špecifikom tejto súťaže je fakt, že sa ho zúčastňujú nielen tímy z Francúzska, ale aj kluby zo zámorských departmánov, teda regiónov, ktoré patria pod „krajinu galského kohúta“. Medzi takéto regióny patrí napríklad Nová Kaledónia, ostrovy Réunion či Martinik.

Zdroj: SPORT HD/YouTube

Regulárnosť Coupe de France spočíva aj v situácií, ktorá sa prihodí v každej edícií tejto súťaže. Kluby z Francúzska totiž môžu dostať za súpera aj tím zo zámoria (to platí aj v opačnom garde), takže musia cestovať desaťtisíce kilometrov, aby odohrali pohárový zápas.

V tomto ročníku napríklad cestoval amatérsky futbalový klub US Thionville Lusitanos z 5. najvyššej francúzskej súťaže 30 000 kilometrov do Novej Kaledónie, aby porazil tamojší Hienghene 4-0.

O čosi horšiu situáciu zažili futbalisti Golden Lion FC z Martiniku, ostrova ležiaceho v Karibiku. Žreb sa s nimi nemaznal a v 2. kole „schytali“ obrovského favorita z Lille, ktorý sa v tejto sezóne predstavil aj na ihrisku Slovana Bratislava v zápase skupiny Európskej konferenčnej ligy.

Klub z Martiniku musel cestovať vyše 7000 kilometrov, aby „na Troch kráľov“ utrpel krutú prehru 0-12. Hostia prehrávali už do polčasu 0-7, počas celého stretnutia vystrelili na bránu domáceho Lille len jeden jediný raz. Pre porovnanie, domáci tím vyslal 22 streleckých pokusov na bránu Golden Lions, takže brankár hostí zlikvidoval 10 striel a zachránil svoj tím pred ešte väčšou potupou.

Po skončení zápasu však predviedli domáci futbalisti nádherné gesto. Svojmu súperovi vytvorili uličku slávy a tak prejavili voči nemu rešpekt. Snáď to futbalistov Golden Lions povzbudilo, pretože po záverečnom hvizde už na nich znova čakala 7000 kilometrov dlhá cesta späť zo severu Francúzska na Martinik.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 ľudí, ktorí na seba pútajú pozornosť, hoci by možno nechceli

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #167 – Cool tetovanie ale aj obrie Fish and Chips