in

Cestujúci sú zúriví po tom, ako museli v lietadle sedieť s poníkom

Pravidlá okolo cestovných spoločností a spoločností, ktoré majú na starosti vzdušný priestor a lietadlá, sú pomerne prísne. To isté platí aj pre prepravu napríklad zvierat. Niektoré zvieratá do inej krajiny nemožno prevážať, a predovšetkým nie lietadlom, no bežné domáce zvieratká a asistenčné zvieratá by nemali predstavovať žiadny problém.

Zdroj: Pixabay

Pod pojmom asistenčné zviera si človek za normálnych okolností predstaví psa. Aspoň tak je to bežné, nevidiaci si obvykle zaobstarávajú vodiacich psov, ktorí im pomáhajú pohybovať sa po okolí bezpečne.

Zdroj: Pexels / Ana Williamson

Psy sa dokážu taktiež naučiť pomáhať ľuďom pri problémoch s odpadávaním, cukrovkou alebo dokonca pri záchvatových stavoch, ako je napríklad epilepsia.

Zdroj: Youtube / Inside Edition

Cestujúci v lietadlách bývajú citliví na rôzne veci, ktoré ich môžu behom letu otravovať, hlavne ak je let niekoľko hodín dlhý. Asi najväčšou nočnou morou sú kričiace a plačúce deti, napriek tomu, že sú takéto situácie prirodzené a bohužiaľ sa deti nedajú vypnúť ako telka.

Zdroj: Youtube / Inside Edition

Jeden cestujúci si však zobral do lietadla ako spolucestujúceho poníka. Podľa popisu, s ktorým prišli fotografie koňa v ekonomickej triede, je tento poník tiež asistenčné zviera pre nevidiaceho.

Zdroj: Youtube / Inside Edition

Situácia si vyslúžila množstvo reakcií, a väčšina bola negatívna. Niektorí ľudia sa čudujú, že situácia s asistenčnými zvieratami sa vymyká kontrole, pretože viac a viac ľudí tak nazýva práve nekonvenčné zvieratá ako aligátory a poníky.

Zdroj: Youtube / Inside Edition

Iní ľudia mali skôr praktické otázky – ako vykonáva taký poník veľkú potrebu vovnútri lietadla? Ako by fungovalo evakuovanie lietadla v prípade potreby s poníkom na palube?

Zdroj: Youtube / Inside Edition

Niekto by však radšej sedel vedľa pekne sa správajúceho poníka ako niektorých ľudí. Niektoré zvieratá sa všaj chovajú oveľa lepšie ako ľudia.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Elon Musk na Slovensku

10 fotografií bez kontextu, ktoré ťa dobre pobavia