in

Doktori pred sviatkami varujú. Práve na Vianoce sa zvyšuje risk zlomenín vo vašich intímnych partiách

Lekári varujú, že sa počas Vianoc zvyšuje riziko zlomenín penisu. Pre mnohých sú Vianoce najkrajším obdobím roka, no lekári varujú, že so sviatkami súvisí aj výrazný nárast trápnych zranení v spálni. Píše o tom Sky News.

Podľa urológov na Univerzite Ludwiga Maximiliána v Mníchove v Nemecku sa zlomeniny penisu považujú za zranenia potrebujúce naliehavú lekársku pomoc a „často ich ohlasuje počuteľné prasknutie, po ktorom nasleduje silná bolesť“.

Okrem „počuteľného prasknutia“ a „silnej bolesti“ po nich nasleduje aj rýchla strata erekcie, opuchy a modriny, dodali lekári.

Zdroj: Image by krakenimages.com on Freepik

Lekári varujú, že takéto zranenia sú spôsobené „silným ohnutím vzpriameného penisu počas agresívneho pohlavného styku s neobvyklými sexuálnymi polohami (napr. ‚obrátená kovbojka‘)„.

Tím skúmal, či sa výskyt zlomenín penisu počas Vianoc zvýšil, pomocou údajov z nemeckých nemocníc od 3 421 mužov, ktorí utrpeli takéto zranenia v rokoch 2005 až 2021.

Zistili, že počet zlomenín penisu sa počas sviatočného obdobia zvýšil a dodali: „Ak by bol každý deň ako Vianoce, od roku 2005 by sa v Nemecku vyskytlo o 43 % viac zlomenín penisu.“

Priemerný vek pre zlomeniny penisu u mužov bol 42 rokov.

Zdroj: Image by gpointstudio on Freepik

Štúdia tiež zistila, že zlomeniny penisu sa „najpravdepodobnejšie vyskytujú počas sexu v nekonvenčných scenároch“, ako sú mimomanželské vzťahy alebo „na nezvyčajných miestach“.

„Na základe našich analýz sa zlomeniny penisu vyskytujú v obdobiach, keď si páry užívajú chvíle oddychu, ako sú Vianoce, víkendy a leto,“ napísali autori.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre