in

Chcete vidieť Paríž, ale je na vás drahý? Mám pre vás TIP

Paríž je jedno z najkrajších a najromantickejších miest na svete. Avšak pre mnoho ľudí je drahý. Poďme sa spolu pozrieť na miesto nazývané „malý Paríž“. Bukurešť láka cestovateľov svojou očarujúcou zmesou preslávených ulíc a pôvabom modernej doby. Hlavné mesto Rumunska, známe svojou históriou a kultúrou, láka davy svojím šarmom a charakterom.

Prezývka „Malý Paríž“ siaha ďaleko do minulosti a je svedectvom nepopierateľného francúzskeho nádychu, ktorý je evidentný v jeho úžasnej architektúre a kultúrnej scéne. Súčasné mesto je lákavou zmesou historického a súčasného, ​​priťahuje návštevníkov do svojich ikonických miest, rušných barov, malebných kaviarní a príjemných reštaurácií.

Okrem svojej očarujúcej krásy nesie Bukurešť znaky búrlivej minulosti, ktorá bola kedysi útočiskom Vlada Impaleryesa, skutočného Draculu, ktorý inšpiroval príbeh Brama Stokera. So svojím šarmom starej štvrte a pamiatkami, ako je kláštor Stavropoleos alebo záhrada Cismigiu, nie je núdza o zázraky na túlanie.

Zdroj: jaime.silva/Flickr

Bývalý návštevník Tom J písal na Tripadvisore o kláštore a nazval ho „malým klenotom“ v starom meste Bukurešti: „Jedna z najstarších pamiatok v Bukurešti je úžasná, pokojná a tichá vzhľadom na jej polohu. Navštívili sme ju neskoro popoludní a v tom čase tam neboli žiadni iní návštevníci, takže to bolo oveľa osobnejšie, čo bolo krásne.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre