in

Čoraz častejšie riešená téma – bodycount

Píše sa rok 2024 a všetci zrejme získali svoj „vienok“ naspäť. V doteraz asi najprekvapujúcejšom trende nového roka, používatelia sociálnych sietí vtipne vyhlasujú, že keď hodiny odbili polnoc, stali sa opäť pannami.

„Je rok 2024, čo znamená, že naše telo je ako znovuzrodené, bodycount=0“ napísal na Nový rok raper Lil Nas X.

A na túto vlnu sa pridali aj menej slávni ľudia. „Kto ďalší sa zobudil ako panic?“ opýtal sa Hugh Jas na X .

Počuli sme už o ‚nový rok, nové ja‚, ale toto je niečo iné – a v skutočnosti to veľa hovorí o našich súčasných postojoch k sexu a panictvu, ktoré sú na rok 2024 prekvapivo zastarané. Áno, stále posudzujeme seba a ostatných podľa počtu ľudí, s ktorými sme spali.

a black and white photo of a woman's butt
Autor tejto fotografie je Alexander Krivitskiy

Odborníčka na sex a manažérka webovej stránky Bedbible, zameranej na sexuálne doplnky, Isabelle Urenová, uviedla, že jadrom tohto trendu je „sexuálny stud“.

„Či už ide o hanbu súvisiacu s tým, s koľkými ľuďmi ste mali sex, s kým ste mali sex, alebo s typom sexu, ktorý máte. A ak niečo neberieme do roku 2024, tak je to sexuálny stud,“ vyjadrila sa Isabelle.

Hovorí, že slovné spojenie „bodycount“ by sme mali nechať pevne v roku 2023.

„Používa sa na zahanbovanie ľudí za to, že majú buď príliš veľa, alebo príliš málo sexuálnych partnerov,“ hovorí. „V skutočnosti to, s koľkými ľuďmi sa rozhodnete spať, nevypovedá nič o vás ani o vašich sexuálnych schopnostiach. Dôležitá by mala byť kvalita zážitku. Myšlienka návratu k panictvu tiež pomáha spoločensky vytvorenej predstave, že panenstvo predstavuje čistotu a to je niečo žiaduce.“

woman in white dress lying on white bed
Autor tejto fotografie je Womanizer Toys

„Pojem panenstva a s ním spojená morálka je však úplne vymyslený a používa sa ako nástroj na zahanbovanie ľudí. Dôležité je, ako sa pri tom cítite, či máte sex po prvýkrát alebo po stýkrát. Panenstvo je spoločensky vytvorený pojem a nemá fyzický, merateľný základ,“ dodáva Isabelle.

A hoci si nemyslí, že je niečo zlé na tom, keď si počítate počet ľudí, s ktorými ste spali, termín body count je dehonestujúci.

woman in white shirt and blue skirt holding man in gray shirt
Autor tejto fotografie je We-Vibe Toys

„Keď sa číslo stane najdôležitejším ukazovateľom alebo sa stane zdrojom hrdosti či hanby, myslím, že je čas prehodnotiť, čomu pri sexe dávate prednosť,“ hovorí. „Pojem bodycount skutočne dehumanizuje sex a zbavuje ho vzťahovej kvality. Zobrazuje sex ako spôsob zbierania sexuálnych partnerov ako Pokémonov, a nie ako spoločný intímny zážitok s inou osobou/osobami.“

man kissing woman on her forehead
Autor tejto fotografie je Toa Heftiba

Isabelle dúfa, že po tom, čo videla, ako sa trend bodycountu ujal na sociálnych sieťach, tento rok všetci zmeníme svoj pohľad na vec. „Namiesto udržiavania zastaraných ideálov sexuálnej čistoty navrhujem vstúpiť do roku 2024 so zámerom prijať sexuálnu pozitivitu. Začnite tým, že sa zbavíte spoločenských noriem a stigiem a zamyslíte sa nad tým, aké typy sexuálnych stretnutí vám robia dobre, aby ste mohli mať viac sexu, z ktorého máte dobrý pocit.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10+ ľudí, ktorí mali oči na stopkách a natrafili na niečo nezvyčajné

Takmer ho prizabili: 11 banálnych vecí, ktoré dokážu nahnevať Taliana