in

Cristiano Ronaldo zdieľal fotku zo svojej dovolenky a ľudia si všimli šokujúci detail

Cristiano Ronaldo je známy po celom svete. Má cez 627 miliónov sledovateľov, s ktorými zdieľa profesionálne víťazstvá a svoj osobný život. Nedávno na Instagrame zdieľal fotografiu z dovolenky, ktorá znepokojila ľudí, čo viedlo k obavám o zdravie futbalistu.

Cristiano Ronaldo bol na dovolenke s rodinou na odľahlom ostrove, keď sa rozhodol podeliť o pár fotiek so svojimi fanúšikmi na Instagrame. Okrem toho, že nahliadol do svojho času stráveného s rodinou v plážovom letovisku, ukázal aj to, ako si dáva čas na to, aby pomohol svojmu telu zotaviť sa z intenzity profesionálnych futbalových zápasov.

Zdroj: cristiano / Instagram

Najmä jedna fotografia s titulkom „Dobíjanie“ ho ukazuje, ako leží s bosými nohami pri bazéne. Hoci samotná situácia je celkom bežná, ľudia si myslia, že stav jeho nôh vôbec nie je dobrý.

„22 rokov profesionálneho futbalu a pozrite sa na nohy tohto muža,“ napísal jeden používateľ. „Určite sa každý deň budí so šialenou bolesťou.“

Zdroj: cristiano / Instagram

„Futbal nie je šach; bolesť a agónia s tým spojené sú obrovské. Väčšinou ma bolia nohy, a tak si vždy prelepím achilovku, aby som sa vyhol pľuzgierom. Okrem toho, že som si nalepil Achillovu pásku, nedávno som si začal maľovať aj nechty na nohách, aby som predišiel plesniam a výsledky sú skutočne pozoruhodné; za viac ako rok mám nechty na nohách neporušené,“ napísal komentátor, ktorý evidentne hrá futbal.

V roku 2007 sa diskutovalo o tom, že Ronaldo si môže ublížiť tým, že bude nosiť príliš malé topánky. Mohli by viesť k vážnym a dlhodobým problémom, ako sú bolestivé benígne nervové výrastky medzi prstami na nohách, ktoré si môžu vyžadovať chirurgický zákrok. Futbalista však vtedy všetkých ubezpečil, že je v poriadku a tesná obuv mu pomáha hrať lepšie.

Zdroj: cristiano / Instagram

Adam Lallana, hráč anglickej Premier League, ktorý v súčasnosti hrá za Brighton & Hove Albion, sa raz stal virálnym, pretože hneď po zápase zverejnil fotografiu svojich nôh. V roku 2018, vtedy hráč Liverpoolu, ukázal nie tak očarujúcu stránku profesionálneho futbalistu. Po tom, čo sa hralo vo vlhkom a chladnom zimnom dni, na jeho nohy nebol práve najkrajší pohľad. Najšokujúcejšie však je, že neodohral celý 90-minútový zápas. Nastúpil ako striedajúci hráč okolo 70. minúty a tak hral len asi 20 minút.

Zdroj: officiallallana / Instagram

Zo žartu sa obrátil na Instagram so žiadosťou o „akékoľvek návrhy na rozmrazovanie nôh“ a nakoniec nechal ľudí ohromených daňou, ktorú si jeho nohy vybrali. Okrem toho, že má žiarivo biele prsty na nohách z chladu, na fotografii je viditeľná aj veľká modrina a náplasť pokrývajúca jeho pravý palec na nohe. Niekto, kto reagoval na fotografiu, uviedol, že o skutočnom stave nôh hráčov sa hovorí veľmi zriedka, najmä o tom, ako to ovplyvňuje spôsob, akým hrajú na ihrisku.

Zdroj: cristiano / Instagram

Podľa pediatra s desaťročnými skúsenosťami s prácou s klubmi anglickej Premier League si mnohí hráči volia topánky s nízkou veľkosťou, aby zlepšili kontakt s loptou a minimalizovali pohyb chodidiel, čo vedie k zhlukovaniu prstov, mozoľom a zvýšenej tvorbe pľuzgierov, čo je bežný, no nepríjemný výsledok.

Ale to nie je všetko. Ľahký a pružný materiál, z ktorého sú vyrobené moderné kopačky, zvyšuje riziko poškodenia protihráčom pri fauloch alebo náhodných nájazdoch. To samo o sebe môže nechať krv uväznenú pod nechtami na nohách.

Zdroj: cristiano / Instagram

Každá maličkosť môže viesť aj k veľkému zraneniu, pretože aj niečo také jednoduché, ako je pľuzgier, môže spôsobiť, že hráči prenesú svoju váhu na rôzne časti chodidla, a preto riskujú, že sa u nich rozvinú problémy s Achillovou chorobou.

Špičkoví futbalisti, ktorí sa často objavujú vo veľkých reklamách na kopačky, ako je samotný Ronaldo, si užívajú luxus, keď sú ich kopačky prispôsobené ich presným požiadavkám. To však v žiadnom prípade neznižuje ich šance na zranenie alebo rozvoj dlhodobých zdravotných problémov. Výrobcovia kopačiek často uprednostňujú požiadavky hráčov na obratnosť a rýchlosť pred prevenciou zranení.

Zdroj: cristiano / Instagram

A to všetko znamená, že hoci na Ronaldove nohy môže byť znepokojivý pohľadom, v skutočnosti sú bežnou realitou vo svete profesionálneho futbalu. A aj keď nevieme, či sa portugalský hráč každý deň prebúdza s bolesťou, chválime jeho oddanosť tomuto športu a obete, ktorú prináša, aby stále dosahoval lepšie výkony.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
mavinius
1 mesiac dozadu

no nespochybnujem potrebu pediatra v premier league, hlavne niektore hviezdy sa chovaju ako deti.
Ale nemysleli ste nahodou pedikera, niekoho kto robi pedikuru?

inmates
1 mesiac dozadu
Odpovedať   mavinius

Mysleli skôr podiatra.