in

Disney žaluje malú autoumyváreň s názvom Star Wash za porušenie autorských práv

Disney bráni svoje autorské práva rovnako besným spôsobom ako čivavy bránia vzduch okolo seba pred všetkým, čo sa hýbe v okruhu troch metrov.

Zdroj: Pexels / Craig Adderley

Spoločnosť už žalovala mnohých maličkých obchodníkov napríklad na stránkach Etsy za predávanie ručne vyrobených maličkostí, ktoré niesli tematiku Disney rozprávok, alebo firmy, ktoré si dovolili nejakú postavu z ich rozprávok vyobraziť zvonku na svojej budove, z cielených alebo necielených komerčných účelov. V roku 1989 tak napríklad žalovali tri floridské škôlky, ktoré si dali na múry namaľovať Mickey Mousa, Minnie Mouse, Donalda Ducka a Goofyho.

Zdroj: Pexels / Ipek Townsend

Autoumyváreň zo Santiaga v Chile sa netají tým, že pre svoj biznis komerčne používa tému Star Wars. Firma sa volá Star Wash, jej logo pripomína logo Star Wars a zamestnanci sa prezliekajú do kostýmov postáv zo Star Wars filmov.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Star Wash (@starwashchile)

Majiteľ firmy, Matias Jara, sa vyjadril, že sa nachádzal v oficiálnom administratívnom procese registrácie svojej firmy pre použitie značky Star Wars za účelmi svojho biznisu, keď mu prišlo oznámenie o prichádzajúcom súdnom jednaní z dôvodu porušenia autorských práv spoločnosti Disney.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Star Wash (@starwashchile)

Nuž, Matias Jara sa nemá tak úplne čomu čudovať, keď svoju autoumyváreň verejne prezentoval značkou a postavami Star Wars na sociálnych sieťach ešte pred tým, ako sa mu k tomu podarilo získať legálne povolenie. Tvrdí však, že nikde nebolo písané, že sa Disneyho práva vzťahujú aj na autoumyvárky.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Star Wash (@starwashchile)

Disney v prípade svojich práv nepozná brata ani milosť a dokonca nepovolilo ani použitie obrázka Spider-Mana na detskom náhrobku nebohého malého fanúšika.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre