in

Do kín prichádza punková dramédia „Head South“ + OFICIÁLNY TRAILER

Punk prichádza na Nový Zéland trochu neskôr, do Head South, novej drámy novozélandského režiséra Jonathana Ogilvieho (Lone Wolf, The Tender Hook), ktorá bude otvárať tohtoročný Medzinárodný filmový festival Rotterdam (IFFR) vo štvrtok 25. januára.

Zdroj: Harrison Haines/Pexels

Ogilvie sa inšpiroval vlastným životom v ospalom Christchurch koncom 70. rokov a vďaka tomu vznikol poloautobiografický príbeh Angusa (Ed Oxenbould), plachého a trochu nemotorného tínedžera, ktorý sa nechá vtiahnuť do undergroundovej post-punkovej hudobnej scény.

Marton Csokas hrá Angusovho svetom unaveného otca Gordona. Stella Bennet, známejšia ako novozélandská speváčka/skladateľka Benee, hrá Angusovu hudobne talentovanú kamarátku Kristen. V hlavných úlohách Trendall Pulini, Roxie Mohebbi, Arlo Gibson, Demos Murphy, Jackson Bliss a Oscar Phillips.

Zdroj: Willo M./Pexels

V exkluzívnom prvom traileri k filmu sa Angusov svet doslova rozšíri – prvýkrát započuje post-punkovú kapelu Public Image. „Takto som sa cítil v roku 1979,“ hovorí Ogilvie, ktorý toto obdobie nazýva „posledným časom veľkej kutilskej kreativity a energie, o ktorej som mal pocit, že si zaslúži byť oslavovaná v príbehu na obrazovke.“

53. ročník Medzinárodného filmového festivalu v Rotterdame sa koná od 25. januára do 4. februára 2024

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1392: Moja mama nikdy nepovedala „nie“.

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #378 – láska na prvý pohĺad alebo čo neznamená otužilec