in

Do knižnice sa po storočí vrátila kniha. Jej názov by vystihoval čitateľa – vinníka

Človek je tvor zábudlivý, o čom by vedeli rozprávať najmä pracovníci knižníc po celom svete. Drvivej väčšine čitateľov sa už akiste stalo, že vypožičaný artikel zabudli vrátiť včas a museli knižnici zacvakať nejakú tú „pokutku“. Tomu sa však vyhol pozorný nálezca, ktorý takúto knihu priniesol knižnici v Ohiu.

Zdroj: lickingcountylibrary/Instagram

Do Licking County Library v Newarku v štáte Ohio sa vrátila kniha, ktorú si zábudlivý čitateľ vypožičal, alebo skôr privlastnil, pred ohromujúcimi 93 rokmi. Išlo o básnickú zbierku napísanú v roku 1905 s umeleckými príspevkami od tisícky autorov. Kniha má trefný názov „Búšenie srdca“.

Srdce by totiž pravdepodobne búšilo previnilcovi, ak by sa rozhodol po 93 rokoch knižôčku vrátiť, no ten už podľa základnej indície nie je na tomto svete. Do knižnice ju preto prišiel vrátiť „patrón“, ktorý knihovníkom povedal, že knihu našiel medzi vecami v dome svojej pratety.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Licking County Library (@lickingcountylibrary)

Kniha ešte stále obsahovala zoznam pravidiel z toho, čo sa vtedy nazývalo Verejná knižnica v Newarku. Na čitateľskej karte je uvedené, že za každý deň omeškania knihy sa bude účtovať poplatok 2 centy za deň. Po novom však v danej knižnici nič také nehrozí, takže výpočet pokuty je úplne irelevantný.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre