in

Druhý najstarší človek na Zemi oslavuje narodeniny. „Americká Talianka“ prežila oboch manželov

Dlhovekosť je komplexný a mnohoaspektový jav, na ktorý môže mať vplyv mnoho faktorov, vrátane genetiky, životného štýlu, stravy a ďalších. Neexistuje však žiadny garantovaný recept na dlhovekosť, pretože ide o individuálny proces a záleží na mnohých faktoroch danej osoby.

Samozrejme, niektorí postarší ľudia prezradili svetu svoj vlastný recept na dlhovekosť. Ten zahŕňa predovšetkým zdravú stravu, kvalitný spánok, fyzickú aktivitu, či obranu pred stresom. Pravdepodobne niektoré z týchto rád by mladým ľuďom odporúčal aj druhý najstarší (zdokumentovaný) človek na planéte.

Edith „Edie“ Recagno Keenan Ceccarelli je najstaršou žijúcou Američankou a 5. februára dovŕši úctyhodný vek 116 rokov. Najstarším človekom na zemeguli je Maria Branya Morera žijúca v Španielsku, ktorá 4. marca tohto roka (veríme) oslávi svoje 117. narodeniny.

Ceccarelli sa narodila v mestečku Willits ležiacom v Severnej Karolíne, kde žije dodnes. Ako možno vyčítať už z mena, Edith sa narodila talianskym prisťahovalcom a bola jedným zo siedmich detí. Počas svojho života bola dvakrát vydatá a vo svojom dome žila až do veku 107 rokov. Oslávenkyni želáme všetko najlepšie.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre