in

Drzé čajky kradnú užívateľom ich drogy. Následne sa premenia na „psycho čajky“ a terorizujú okolie

Keď ste si už mysleli, že ste videli všetko – čajky na britskom pobreží pridali na zoznam svojho kradnutého tovaru novú, prekvapivú položku: syntetickú marihuanu alebo  tzv.“Spice“. Z rôznych miest v Spojenom kráľovstve prichádzajú správy, ktoré dokumentujú prípady, keď tieto odvážne vtáky nalietavajú na užívateľov drog a unikajú s ich zásobami.

Spice, syntetický kanabinoid navrhnutý tak, aby napodobňoval účinky THC, môže u ľudí vyvolať celý rad účinkov vrátane eufórie, zhovorčivosti, paranoje, nevoľnosti a zmien nálad. V niektorých extrémnych prípadoch sú sedatívne vlastnosti drogy také silné, že užívatelia boli prirovnávaní k zombie. Ide o nepreskúmané a preto aj nebezpečné látky.

Teraz si predstavte čajku, ktorá túto drogu požila. Podľa britských miestnych obyvateľov to nie je pekný obraz. Bývalý užívateľ Spice,  pod anonymným menom  Azad, sa podelil o svoju skúsenosť z prvej ruky: „Čajka a Spice nie je dobrá kombinácia. Zmení ich to na psychopatické čajky.“ Svedkovia hlásili prípady, keď čajky po tom, ako niekomu vytrhli zásoby drog, dostali záchvat šialenstva. Jedna takáto „psycho čajka“ bola videná, ako agresívne strmhlav bombarduje chodcov predtým, ako nakoniec podľahne účinkom drogy a zrúti sa na chodník.

Kevin Robertson, ďalší bývalý užívateľ „Spice“, rozprával o odvážnych činoch týchto operených zlodejov: „Čajky sa chytia čohokoľvek. Prichádzali k nám zozadu a brali všetko, čo sme mali. Ak sme boli zhulení a úplne nevšímaví, čajky mohli jednoducho vziať joint, ktorý sme fajčili, a odletieť. “

Napriek týmto opakovaným prípadom sa vie len málo o tom, ako tieto látky ovplyvňujú správanie čajok. Jedno je však isté: nie sú to obyčajní mrchožrúti. Keď budete nabudúce pri britskom pobreží, dávajte si pozor na svoje čipsy a zásoby – čajky sa pozerajú a nejde im len o vaše sendviče.

 

zdroje:

nypost.com​​

dailycaller.com​​

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre