in

Rozvedená žena sa rozhodla vrátiť svadobné fotky. O 4 roky neskôr požaduje vrátiť peniaze

Juhoafrický fotograf dostal najbláznivejšiu žiadosť jeho kariéry. Žena, ktorej svadbu nafotil ešte v roku 2019, sa mu ozvala a požaduje vrátenie peňazí za jej svadobné fotografie, keďže ich podľa jej slov už nepotrebuje. Píše o tom portál PetaPixel.

Photo by Natilyn Hicks (Natilyn Photography) on Unsplash

So ženou sa poznal

Fotograf Lance Romeo priznal, že klientka bola kamarátkou jeho kamarátky a zoznámili sa krátko pred jej svadbou. „Fotil som na narodeninovej oslave jej kamarátky. Potom mi tá kamarátka povedala, že má kamarátku, ktorá sa bude vydávať a potrebuje fotografa. Povedal som jej, že jej môže dať moje číslo,“ vysvetlil Lance.

V ten istý večer ho žena kontaktovala a povedala mu, že svadba je v jej rodnom meste. Potom, čo jej povedal svoju štandardnú sadzbu, ktorá je v prepočte 720 €, pár začal vyjednávať, a tak nakoniec poľavil z ceny a rozhodol sa nafotiť ich svadbu za 576 €. 

„Po svadbe som sa vrátil domov, poslal im fotky a pokračoval vo svojom živote. Klienti boli spokojní, fotky sa im páčili a to bolo všetko. Alebo som si to aspoň myslel,“ spomína Lance.

Image by Tú Anh from Pixabay

O štyri roky neskôr

Posuňme sa o 4 roky vpred. Lance dostal nečakanú správu v aplikácii WhatsApp a pôvodne si myslel, že ho chce žena opätovne požiadať o nafotenie nejakej akcie, no ostal zaskočený, keď zistil, čo od neho žena v skutočnosti chce. Vysvetlila mu, že sa medzičasom rozviedla a teraz sa ho rozhodla požiadať o vrátenie peňazí, pretože tie fotky už jednoducho nepotrebuje.

„Odviedli ste s nimi skvelú prácu, ale vyšli nazmar, keďže sme teraz rozvedení. Budem potrebovať vrátiť sumu, ktorú sme vám zaplatili, pretože ich už nepotrebujeme,“ napísala mu žena. Lance sa najskôr uisťoval, že nejde o žart, a potom sa rozhodol žene vysvetliť, že takto to jednoducho nefunguje.

„Je mi veľmi ľúto, že ste sa s manželom rozviedli, ale som si istý, že viete, že sa to nestane,“ odpísal jej a žena sa ihneď začala vyhrážať právnikmi. Fotograf mal podľa nej totiž informáciu, že peniaze nevracia, uviesť v zmluve. Keďže to však neurobil, žena si myslí, že má právo na vrátenie peňazí, keďže jeho fotografie už nepotrebuje.

Photo by Clem Onojeghuo on Unsplash

Myslel si, že žartuje

Spočiatku si Lance myslel, že žena žartuje, keďže neveril, že by mohla byť takto šialená. On sa však rozhodol zachovať vážnu tvár, ak by sa náhodou ukázalo, že to myslí vážne. A naozaj, myslela.

„Stretol som sa s niekoľkými bláznivými klientmi, ale nie takto. Ona je jasný víťaz. Vyhrážala sa mi, že ma zažaluje za hanobenie charakteru. To však nemôže, keďže som ju nikdy verejne neidentifikoval, ale pravdepodobne si myslela, že ma tým zastraší,“ vysvetlil Lance.

„Nebudem klamať, bolo to smiešne. Pani sa toho stále drží. Je neoblomná s tým, že potrebuje svoje peniaze naspäť. Myslí to vážne a stále sa so mnou chce stretnúť. Už ani neviem, čo mám povedať, pretože je to tá najšialenejšia vec, akú som kedy v práci zažil,“ uzavrel to šokovaný fotograf.

Zdroj

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Najbláznivejšie vety, ktoré vyšli z detských úst a teraz bavia internet

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1292: Hradiť poštovné? Ďakujem, nie.