in

Dudleytown – strašidelné mesto, do ktorého je vstup prísne zakázaný

V USA sa nachádza mesto, ktoré má takú temnú históriu, že je zakázané doňho vstúpiť. Ľudia si o meste v Connecticute rozprávajú strašidelné príbehy už od roku 1740. Ale sú to naozaj len príbehy? Bohužiaľ, mesto nemôžete navštíviť, aby ste to zistili, pretože je zakázané doň čo i len vkročiť.

OnlyInYourState/pinterest

Začiatkom 40. rokov 17. storočia sa ľudia, z ktorých mnohí pochádzali z rodu Dudleyovcov, usadili v tejto oblasti a pomenovali ju Dudleytown. Nachádza sa v údolí s názvom Dark Entry Forest – to hovorí za všetko.

Až do 19. storočia ju využívali ako farmu, avšak nemala veľmi úrodnú pôdu, preto odtiaľ obyvatelia odišli preč.

Roanoke Tales/youtube

Keď sa do mesta presťahoval jeden z obyvateľov, Nathaniel Carter, 6 jeho príbuzných ochorelo na choleru a zomrelo. Zvyšní členovia rodiny opustili mesto.

Ďalší muž, Gershon Hollister, staval stodolu pre svojho suseda Williama Tannera, keď náhle zomrel v Dudleytowne. O Tannerovi sa hovorí, že začal byť posadnutý rozprávaním o tvoroch vychádzajúcich v noci z lesa – potvrdil to aj jeho sused. Divné.

V roku 1804 žil v meste generál Herman Swift, keď jeho manželku Saru Faye  na verande pred domom zasiahol blesk a ona zomrela. Zarmútený zomrel nakoniec aj generál.

lindsayΔlachance/flickr

V priebehu rokov zomierali ďalší obyvatelia Dudleytownu a zároveň pribúdali aj príbehy o tom, že v okolí mesta boli videné príšery.

V roku 1900 už takmer všetci obyvatelia boli mŕtvi alebo odišli a mesto sa stalo úplne opusteným. O niekoľko rokov neskôr išiel cez mesto doktor William Clarke a chcel sa tam usadiť. Keď sa v roku 1918 vracal domov z New Yorku, našiel svoju manželku vystrašenú na smrť. Tvrdila, že v lese sú príšery. Viacej nepotreboval a hneď sa z Dudleytownu odsťahoval.

dhelto79/tiktok

Dnes už toho v Dudleytowne veľa nenájdete a vstup je tam zakázaný. Mnohí ľudia sa tam však stále pokúšajú dostať a niektorí popisujú rôzne nadprirodzené javy a že sa ich ktosi dotýkal, popritom nikoho nevideli.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Dočkáme sa 2. série Percy Jackson-a na Disney +

10 ľudí, ktorým život hodil polená pod nohy