in

Sudkyňa z Oklahomy, ktorá poslala viac ako 500 SMS-iek počas procesu s vrahom, rezignovala

Sudkyňa z Oklahomy súhlasila s odstúpením v piatok po tom, čo bola prichytená pri odosielaní stoviek textových správ z lavice pri dohliadaní na proces vraždy 2-ročného chlapca vrátane správ, ktoré zosmiešňovali prokurátorov a boli posypané emotikonmi.

Okresná sudkyňa Traci Soderstrom tiež súhlasila s tým, že sa už nebude uchádzať o funkciu sudcu v Oklahome na základe navrhovanej dohody o urovnaní podanej na oklahomskom súde o súdnictve.

Zdroj: KATRIN BOLOVTSOVA/Pexels

Čelila odvolaniu z lavice kvôli obvineniam, ktoré zahŕňali hrubé zanedbávanie povinností, útlak na úrade, nedostatok patričnej povahy a neschopnosť dohliadať na svoj úrad. Soderstromová by sa mala začať súdiť na špeciálnom súde od pondelka.

„Sľúbila som, že budem dodržiavať ústavu spravodlivým, nestranným a efektívnym spôsobom,“ uviedla Soderstromová v rezignačnom liste, ktorý odovzdala miestnym médiám. „Verím, že som tak urobila. Keďže som však človekom, aj ja som zaváhala.“

Zdroj: Lisa Fotios/Pexels

Sudca Najvyššieho súdu Oklahomy John Kane IV odporučil, aby bola Soderstromová odvolaná po vyšetrovaní, ktoré zistilo, že zosmiešňovala prokurátorov, smiala sa komentáru súdneho vykonávateľa o genitáliách prokurátora, chválila obhajcu a nazvala kľúčového svedka prokurátora klamárom počas procesu s vraždou Khristiana Tylera.

Bezpečnostné video zverejnené denníkom The Oklahoman ukázalo, že Soderstromová niekoľko minút posielala SMS správy počas vyhlásení poroty, otváracích vyhlásení a svedectiev počas procesu v Chandleri, asi 72 kilometrov od Oklahoma City.

Zdroj: Mikhail Nilov/Pexels

Soderstromová, ktorá nastúpila do funkcie minulý rok, sa v októbri dobrovoľne suspendovala. Podľa Kaneovej petície sa v textoch sudkyne počas Martzallovho procesu o obvinení zo zabitia 2-ročného syna jeho priateľky uvádzalo, že prokurátor sa „potil cez kabát“. Texty popisovali obhajkyňu ako „úžasnú“ a pýtali sa: „Môžem jej zatlieskať?“ počas úvodných rečí obhajcu.

Soderstromová poslala svojmu exekútorovi celkovo viac ako 500 správ. Taktiež poslala textovú správu so smejúcou sa ikonou emoji súdnemu vykonávateľovi, ktorý „urobil hrubý a ponižujúci odkaz na pohlavné orgány prokurátorov,“ napísal Kane. Martzall bol nakoniec odsúdený za zabitie druhého stupňa a odsúdený na odpracovaný čas.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

30+ Obrázkov, ktorými dokonale zabiješ čas #373 – sympatická vojačka ale aj elegantný pes

Dočkáme sa 2. série Percy Jackson-a na Disney +