in

Žena ušetrila 1 500 libier mesačne tým, že si osvojila metódu „nulových výdavkov“

Jedna žena dokázala ušetriť viac ako 1 500 libier za mesiac tým, že si osvojila metódu „nulových výdavkov“. Matilda Relefors prijala trend pokúsiť sa prejsť celý november bez toho, aby (tak trochu) niečo minula.

Buďme však najprv úprimní. Toto vôbec nie je dosiahnuteľné pre mnohých z nás na základe skutočnosti, že do práce musíme dochádzať sami. Navyše, socializácia môže byť dôležitá pre duševné zdravie mnohých ľudí.

Matilda povedala: „Keď mám takýto mesiac bez útraty, mám povolený len jeden obchod s potravinami za celý mesiac. Naplánujem si všetko jedlo a kúpim ho 1. deň v mesiaci. Môj rozpočet na to je 100 libier. Moje pravidlá sú, že míňam peniaze len na účty a na to, ak náhodou môj pes niečo súrne potrebuje.“

Zdroj: Instagram / brunchingBlondie

Rozhodla sa tak preto, lebo november nie je „taký ťažký“, pretože je to „najnudnejší mesiac“. Poukázala však na to, že by to bolo oveľa ťažšie, keby stále žila v Londýne alebo by bolo napríklad leto, pretože potom by chcela chodiť von a neustále niečo robiť.

Zdroj: Instagram / brunchingBlondie

„Ak by som si mala vybrať jednu najťažšiu vec, tak je to to, že som si na začiatku mesiaca musela vybrať iba jeden obchod s potravinami a nákup mi musel vydržať na celý mesiac. Musela som byť šetrná a zistiť, čo potrebujem zjesť ako prvé a čo môžem zjesť neskôr v priebehu mesiaca, pričom som veľmi využívala mrazničku.“

Zdroj: Instagram / brunchingBlondie

Zvyčajne minie 1 800 libier každý mesiac na účty, oblečenie, jedlo, nájom a chodenie von. Počas tohto mesiaca s „nulovými výdavkami“ však ušetrila 1 550 libier. Uvedomila si, že to nie je udržateľný životný štýl, ale z času na čas je to skvelé na finančný reset.

Zdroj: Instagram / brunchingBlondie

„Cítim sa veľmi pokojná a šťastná zo svojich úspechov, prinútilo ma to viac si všímať míňanie, čo sú zvyky, ktoré si mi už navždy zostanú, a prinútilo ma to viac držať pod kontrolou svoje peniaze,“ povedala. „Nie je to o nedostatku myslenia, ale skôr o tom, že budem viac premýšľať o nákupných rozhodnutiach a spýtam sa sama seba, že či to naozaj potrebujem.“

Myslíme si, že práve toto je niečo, na čo by sme všetci mohli myslieť aspoň trochu viac, keď budeme nabudúce v obchode. Tak čo, zvládli by ste to?

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 fotografií, pri ktorých ti nezostane nič iné, len škrabať sa po hlave

Prinášame prvý pohľad na Supergirl: Woman of Tomorrow. Čo všetko už vieme o novom DCU filme?