in

Dvojposchodový dom pláva cez San Francisco Bay. Prečo?

Záhada 2-poschodového domu, ktorý niekoľko dní plával v zálive San Francisco Bay, bola vyriešená. Dom s dreveným šindľom bol prvýkrát spozorovaný vo vode v nedeľu a v nasledujúcich dňoch bol videný na rôznych miestach v okolí zálivu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @abc7newsbayarea

Americká pobrežná stráž uviedla, že monitoruje cestu domu, ktorý bol postavený na vrchole plávajúcej bárky. Plávajúci dom vyvolal vlnu špekulácií, keď bol prvýkrát videný vo vode, pričom mnohí poukazovali na podobnosť s filmom Up od Pixar – len na vode namiesto vzduchu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Starworld (@starworldlab)

Teraz sa ukázalo, že dom bol predposledným hausbótom, ktorý opustil prístav Redwood City. V prístave bývalo v minulosti viac ako 100 ľudí žijúcich na vode, ale mesto začalo s vysťahovaním hausbótov v roku 2015 po žalobách okolitých obyvateľov.

Zdroj: Lucia Barreiros Silva/Pexels

Dom dorazil v utorok do svojho nového domova v Commodore Marina v Sausalito. Phil Hott zo Sausalito povedal, že cesta domu trvala o niekoľko hodín dlhšie, ako sa očakávalo. „Tieto veci nie sú vôbec jednoduché. Dom musí cestovať cez záliv, pričom vetry a príliv a odliv sa menia a prúd uniká. Nechcete, aby vás ťahal von na Golden Gate Bridge.“

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre