in

Experti prezradili, prečo ľudia nikdy nebudú nesmrteľní. Skrýva sa za tým jednoduchý dôvod

Odborníci tvrdia, že ľudia nikdy nebudú nesmrteľnými bez ohľadu na to, ako veľmi sa o to budú snažiť. Tajomstvá nesmrteľného života sužujú ľudí už mnoho rokov, no teraz sa dvaja odborníci zdanlivo zhodujú a varujú všetkých, že naozaj nemá zmysel skúšať žiť naveky. Nie je to totiž možné. Píše o tom DailyStar.

Ľudia sa nikdy nestanú nesmrteľnými – a pravdepodobne sa nedožijeme viac ako 120 rokov, tvrdia vedci.

Foto: Pixabay

Po celé desaťročia sa ľudia pokúšali odhaliť tajomstvá nikdy nekončiaceho života, no najbližšie k niečomu, čo by vyzeralo ako nesmrteľnosť, bola žena menom Jeanne Calmentová, ktorá mala 122 rokov a 164 dní, keď v roku 1997 zomrela. Prežila druhého najstaršieho človeka, Kanea Tanaku, ktorý mal 119 rokov a 107 dní, keď zomrel v apríli 2022.

A hoci sa zdravotníctvo a veda neustále zlepšujú, odborník tvrdí, že smrť je v ľudskom živote nevyhnutná.

Leonard Hayflick, profesor anatómie na Lekárskej fakulte Kalifornskej univerzity a bývalý profesor lekárskej mikrobiológie na Lekárskej fakulte Stanfordskej univerzity v Spojených štátoch, povedal: „Všetko vo vesmíre starne z rovnakého dôvodu. Vaše auto je skvelé, pretože vie, ako starnúť bez akýchkoľvek pokynov, či už v samotnom aute, alebo v plánoch. Prečo je teda druhý termodynamický zákon pravdepodobnou príčinou starnutia?“

Foto: Pixabay

„Ovláda správanie všetkých molekúl; môže vysvetliť hlavnú príčinu všetkých ostatných teórií starnutia; je testovateľný pomocou súčasných technológií; je to sfalšovateľné; je univerzálny a vzťahuje sa na živé aj neživé predmety,“ vysvetľuje odborník.

Pre tých, ktorí nemajú doktorát, podľa Encyclopedia Britannica druhý termodynamický zákon uvádza, že „teplo sa nemôže presunúť zo zásobníka s nižšou teplotou do zásobníka s vyššou teplotou v cyklickom procese“.

Pochybnosti o tom, že sa ľudia niekedy stanú nesmrteľnými, má tiež odborník Peter Hoffman.

Biofyzik a odborník na namomechaniku povedal: „Ak je vaša DNA trochu poškodená, ovplyvňuje to opravné mechanizmy, ktoré sa môžu o niečo spomaliť. Toto sa hromadí – v zásade by ste mohli opraviť všetko, ale v praxi to jednoducho nie je možné kvôli zložitosti systému,“ vysvetlil Hoffman.

„Môžete prijať toľko vitamínu C, B a A, jesť všetko dobré ovocie, bývať na krásnom mieste a každý deň meditovať a cvičiť, a ak budete mať šťastie, možno dosiahnete 110 rokov, ale nie 160,“ dodal.

Foto: Pixabay

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Pozvanie na kávu

Staré dobré časy