in

Fanúšikovia protestujú proti zrušeniu seriálu Station 19 – spino-ffu Grey’s Anatomy

Fanúšikovia sa zhromaždili, aby zachránili spin-off Grey’s Anatomy Station 19 pred zrušením. Píše o tom Pink News.

Dňa 8. decembra American Broadcasting Company (ABC) oznámila, že spin-off show Grey’s Anatomy skončí po svojej nadchádzajúcej siedmej sérii.

Dramatický seriál sleduje hasičský zbor v Seattli a má veľkú fanúšikovskú základňu LGBTQ+ vďaka populárnemu páru, Carine a Maye.

Zdroj: Kelsey McNeal/ABC

Diváci sa obrátili na X, aby sa pokúsili zvrátiť rozhodnutie tweetovaním #SaveStation19 a #DoNotCancelStation19. Fanúšikovia spustili aj online petíciu, ktorá má už viac ako 70 000 podpisov. 

„Zastúpenie rôznych rás, pohlaví, sexuálnych orientácií a prežitých skúseností je evidentné v obsadení a štábe, čo je dnes v televízii zriedkavé a zúfalo potrebné,“ píše sa v petícii.

„Okrem toho šou odborne rieši viaceré sociálne a politické problémy prostredníctvom oceňovaného písania, ktoré zanecháva trvalý vplyv na ich divákov.“

V petícii sa tiež uvádza, že nadchádzajúca séria bude vysielať svoju 100. epizódu; „slávny medzník pre seriál, ktorý sa zaviazal k verejnému povedomiu a obhajobe“.

Zdroj: Kelsey McNeal/ABC

„Ženské postavy čelili problémom sexizmu na pracovisku,“ pokračuje petícia. „Príbehy viacerých postáv skúmali problémy dôležité pre LGBTQ+ komunitu. Station 19 sa tiež zaoberal témami týkajúcimi sa zneužívania, sexuálneho napadnutia, reprodukčných práv žien, duševného zdravia a smútku.“

Fanúšikovia dokonca financovali billboard na Times Square v New Yorku a v rámci svojej kampane dokonca vyvesili transparent s nápisom #SaveStation19.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre