in

Film Spaceman s Adamom Sandlerom sa natáča podľa knihy českého spisovateľa + OFICIÁLNY TRAILER

Vo filme Spaceman podľa románu Spaceman of Bohemia od Jaroslava Kalfařa hrá Adam Sandler Jakuba, astronauta unášaného kozmom. Dokonca aj v kontexte dramatickejších výkonov herca a komika, film vidí Sandlera, ako skúma temnejšie a introspektívnejšie územie.

„Naozaj som chcel mať od neho výkon, ktorý nemá nič spoločné s Adamom Sandlerom, ktorého všetci poznáme,“ povedal režisér Johan Renck pre Netflix. „Nemyslím si, že ľudia chápu, ako môže pôsobiť vtipne a milo a to všetko, ale pritom je to veľmi inteligentný a hlboký človek.“

Počas väčšiny filmu je Sandler na obrazovke sám – alebo zdieľa scény s tajomným stvorením, ktoré sa objaví až v poslednej časti jeho medzihviezdnej misie. Na tému tohto tvora: zatiaľ čo jeho identita je zahalená rúškom tajomstva, jeho hlas poskytuje známa prítomnosť na obrazovke, hviezda Okja Paul Dano.

Takže sa nemusíte báť, ľudia: Sandler tam hore vo hviezdach nebude úplne sám. Upútavku na nový film si môžete pozrieť vyššie.

Zdroj: pizar_heryanto/Pixabay

O čom je film? Po šiestich mesiacoch osamelej výskumnej misie na okraj slnečnej sústavy si astronaut Jakub (Adam Sandler) uvedomí, že manželstvo, ktoré zanechal, ho po návrate na Zem nemusí čakať. V zúfalej túžbe napraviť veci so svojou ženou Lenkou (Carey Mulligan) mu pomôže záhadné stvorenie z počiatku vekov, ktoré nájde ukryté v útrobách svojej lode. Hanuš (hlas Paul Dano) spolupracuje s Jakubom na tom, aby pochopili, čo sa pokazilo, kým nebude neskoro.

V réžii Johana Rencka a podľa románu Spaceman of Bohemia si vo filme zahrali aj Kunal Nayyar, Lena Olin a Isabella Rossellini. Vzťah medzi Jakubom a Lenkou je srdcom Spacemana a Renck môže povedať o hercoch len pozitívne veci.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Looper (@looperhq)

„Carey Mulligan je neuveriteľná, čo sa týka jej technických zručností aj jej obrovskej autentickosti,“ povedal režisér. „Milujem ju ako Lenku. Je veľkou súčasťou tohto filmu a robí takú výnimočnú prácu.“

Pre Kalfařa, autora knihy, podľa ktorej je film natočený, mal tento vesmírny príbeh skromný pôvod. „Spaceman začal ako krátky príbeh, ktorý som napísal v poslednom ročníku vysokej školy,“ povedal pre Netflix. „Pôvodne to bola len pointa o americkom astronautovi, ktorý uviazol na obežnej dráhe, keď mu zavolala jeho manželka a požiadala o rozvod.“

Zdroj: GabboT/Pixabay

Keď ho Kalfař rozšíril do celovečerného románu, príbeh sa rozrastal a zväčšoval, až sa nakoniec stal príbehom lásky, priestoru, času a vlastnej českej rodiny autora. Na vysokoškolský projekt to vôbec nie je zlé.

Spaceman bude na Netflixe dostupný od 1. marca 2024. Kalfař je s adaptáciou veľmi spokojný. „Keď som videl film, bol som úplne unesený a to som film videl už dvakrát,“ povedal. „Myslím, že všetci ľudia, ktorí milujú divné veci a divné umenie, budú z toho nadšení.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Spríjemnite si intímne chvíle s partnerom, pomocou tohto nového trendu…alebo aj nie.

Žena „nadmernej veľkosti“ sa podelila o svoje cestovateľské tipy, ako mať zadarmo 1 sedadlo v lietadle naviac + VIDEO