in

Filmová „knižnica“ s tematikou trhákov dodáva kalifornským susedom dávku nostalgie

Žena z Kalifornie sa snaží napodobniť Blockbuster Video prostredníctvom výmeny filmov „Free Blockbuster“. Ide o „Little Free Library“ – neziskovú iniciatívu na zdieľanie kníh, kde ľudia darujú a požičiavajú knihy.

„Free Blockbuster“ je rovnaký nápad, ale krabica je plná filmov a je namaľovaná klasickými farbami Blockbusteru – modrou a žltou. Bola to Alyssa Kollgaard, vývojárka videohier v Los Angeles, ktorá sa chcela podeliť o svoju lásku k filmom prostredníctvom kreatívneho a sentimentálneho projektu.

Kollgaard mala za posledné dva roky pred domom bezplatnú potravinovú špajzu a uvedomila si, že má ďalšiu škatuľu, ktorú možno použiť ako škatuľku pre Blockbuster, povedala pre Fox News Digital.

Jej manžel Christian Kollgaard je profesionálnym výrobcom filmov a televízie, a tak jej pomohol vybudovať dokonalú modrožltú filmotéku. Škatule „Blockbuster zadarmo“ sú plné DVD. Kollgaardová povedala, že môže tiež „prenajať“ VHS kazety, ale tie nemôžu zostať v krabici, pretože by sa roztopili v kalifornskej horúčave.

Zdroj: Maria Luiza Melo/Pexels

Kollgaard má rozsiahlu zbierku filmov, ktorá sa za posledných 10 rokov rozrástla. S manželom dokonca vedú filmový festival s názvom „Wasteland Weekend,“ povedala. Kollgaarda poukázal na to, ako nárast streamovacích platforiem prispel k úmrtiu DVD a ľuďom, ktorí si nemohli požičať „osobný zážitok z prehliadania“ filmov.

„Okolo Blockbusteru je určite veľa nostalgie a myslím si, že vizuálne je značka naozaj silná,“ povedal Kollgaard. Blockbuster Video bol americký reťazec požičovní filmov, ktorý bol založený v roku 1985.

Zdroj: Julian Bracero/Pexels

V celej krajine fungovalo asi 9 000 obchodov, no keďže popularita diskov DVD a streamingu stúpla, fyzické požičovne filmov sa stali zastaranými a Blockbuster v roku 2014 ukončil svoju činnosť. V Bend, Oregon, existuje jeden prežívajúci Blockbuster.

Predajňa je v súkromnom vlastníctve. Kollgaard povedala, že niektorí ľudia považujú streamovanie za ohromujúce a jej Blockbuster box im pomáha.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10+ ľudí, ktorých jedlo a potraviny z ničoho nič vtipne zaskočili

Film „Inglorious Basterds“ je satirickou kritikou kinematografie druhej svetovej vojny a odhaľuje mýtus o americkom vojnovom hrdinovi