in ,

Fotografie so živým žralokom, ako s domácim zvieratkom – mladík sa ničoho nebál, žraloka chytil za chvost a vybral sa s ním na prechádzku

Väčšina ľudí sa k žralokovi ani neopováži priblížiť. Skúste povedať slovo „žralok“ na pláži plnej ľudí, a ani sa nenazdáte a na pláži budete sám. Niet sa ale čomu čudovať, úmrtia v súvislosti so žralokmi stále pribúdajú, ľudia sa boja.

hoodfishing_entertainment/instagram

Avšak tento muž, o ktorom dnes budeme písať, sa nebojí ničoho a rozhodne nie nejakého žraloka. Dokonca vyzerá, že by si jedného chcel zobrať domov, ako domáce zvieratko.

Na videu na Instagrame, od @hoodfishing_entertainment, môžeme vidieť muža, ako sa fotí so žralokom, ako s nejakým kamošom. Vo videu, ktoré taktiež zdieľal, vidíme, ako sa žraloka snaží chytiť, čo sa mu aj podarí. Zdrapí ho za chvost a prechádza sa s ním ako so psom na vodítku.

Všetci ochrancovia zvierat, môžete sa nadýchnuť, vydúchnuť, nakoniec ho pustil a žralok odplával preč.

Ľudia, ktorí videli to video, boli v šoku. Nechápali, že muž sa žraloka nebojí, však mohol kedykoľvek zaútočiť.

Sekcia komentárov praskala vo švíkoch, väčšina ľudí písala obdivné správy, niektorí pohoršujúce a niektorí si dokonca mysleli, že je to falošná fotka, upravená pomocou AI.

Ak patríte medzi väčšinu, ktorá by bola vydesená, keby pri plávaní alebo potápaní narazí na žraloka, máme pre vás zopár spôsobov, ako v takej situácii zvýšiť svoje šance na únik.

hoodfishing_entertainment/instagram

Podľa austrálskeho úradu Victorian Fishing Authorities, existuje niekoľko krokov, ktorými sa treba riadiť, ak narazíte na žraloka.

Hlavne sa snažte zachovať pokoj a udržujte žraloka v dohľade. Ak máte možnosť vyjsť z vody, urobte to, ale veľmi pomaly.

Ak vás však napadne, budete sa musieť brániť. Hra na mŕtveho údajne nefunguje. Použite všetko, čo máte k dispozícii (surf, výstroj na potápanie, rybárske vybavenie), aby ste sa vyhli útoku na žraloka holými rukami. Ak však musíte použiť ruky, sústreďte sa na jeho oči, nos a žiabre.

 

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre