in

Harry Potter dostane nový seriál. Fanúšikova sa však búria a dôvodom je samotná autorka J.K Rowlingová

Fanúšikovia čarodejníckeho sveta Harryho Pottera majú dôvod na oslavu, pretože HBO oficiálne potvrdili, že z kultových fantasy románov vytvorí televízny seriál. Nie všetci sú však z tohto oznámenia nadšení, keďže niektorí fanúšikovia vyjadrili svoj zámer bojkotovať seriál kvôli účasti J. K. Rowlingovej ako výkonnej producentky.

Rowlingova HP
Foto: Canva / Flickr

 

Kontroverzia ohľadom účasti Rowlingovej

J. K. Rowlingová, autorka série o Harrym Potterovi, čelila v posledných rokoch kritike kvôli svojim protitransrodovým komentárom na sociálnych sieťach. Niektorí fanúšikovia na Twitteri vyjadrili svoje sklamanie a uviedli, že kvôli účasti Rowlingovej nebudú seriál sledovať. Iní sa Rowlingovej zastávali a zdôrazňovali, že je to jej nápad a myšlienky, ktoré stoja za celým svetom Harryho Pottera. Za správanie a výroky Rowlingovej sa ospravedlnil aj sám predstaviteľ Harryho Pottera – Daniel Radcliffe.

 

Vylúčenie Rowlingovej z iných projektov

Zaujímavosťou je, že J. K. Rowlingová bola vylúčená z televízneho programu k 20. výročiu filmovej trilógie, Návrat do Rokfortu, a z tvorby novej videohry s potterovskou tematikou, Hogwarts Legacy. . Aby však seriál zostal verný pôvodnému príbehu, účasť Rowlingovej sa zdá byť nevyhnutná.

Foto: Canva

Šéf HBO sa vyjadril ku kontroverzii

Keď sa šéfa HBO Caseyho Bloysa pýtali na obavy, že by vysokopostavené hviezdy mohli odmietnuť televízny projekt kvôli účasti Rowlingovej, vyhol sa diskusii o tejto otázke s tým, že to nie je vhodné fórum. Bloys dodal, že prioritou HBO je obsah na obrazovke, pričom zdôraznil, že príbeh Harryho Pottera je o láske a sebaprijatí.

Podrobnosti o pripravovanom seriáli

Hoci o novom seriáli bolo zverejnených len málo informácií, vieme, že pôjde o seriál Max Original, ktorý sa ponorí hlboko do každej z kultových kníh Rowlingovej. Očakáva sa, že projekt bude trvať desať rokov, čo umožní preskúmať prvky príbehu, ktoré sa do filmov nemuseli dostať. HBO zatiaľ drží podrobnosti o talentoch a obsadení pod pokrievkou, ale fanúšikovia môžu očakávať viac informácií, keď sa projekt pohne dopredu.

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Nečakané prekvapenie: Chlapík našiel jedovatého pavúka pri banánoch v známom supermarkete

Tieto rozkošné zábery vás presvedčia, že retrívery sú najlepší psi