in

Hekeri si vystrelili z cestárov. Digitálna značka hlásila bizarné varovanie

Keď vodiči zbadajú na ceste značku signalizujúcu prácu na ceste, pomaly im začnú stavať vlasy dupkom. S veľkou pravdepodobnosťou totiž pôjde o určité dopravné obmedzenie a možno aj zdržanie. 

Zdroj: Denver7/YouTube

Na Slovensku je ich pomenej, na západe sa však vyskytujú pravidelne. Reč je o digitálnych značkách, ktoré upozorňujú vodičov. Rovnaký účel mala plniť aj značka vo Washingtone, ktorá mala signalizovať prácu na ceste. Lenže neznámy vtipkár ju trocha pozmenil a pobavil tým celú mestskú štvrť.

Na značke totiž svietilo: nahnevané medvedíky čistotné pred vami. Predstavitelia mestského úradu pre verejné práce uviedli, že o značke nemajú žiadne informácie a ani o akejkoľvek aktivite nahnevaných medvedíkov v tejto oblasti.

Mike Beggs, spolumajiteľ spoločnosti Spokane Traffic Control, ktorá mala zmluvu s mestským oddelením verejných prác na poskytnutie označenia pre stavebný projekt, potvrdil, že značenie bolo heknuté. „Je to prvýkrát, čo sa také niečo stalo,“ povedal Beggs pre noviny Spokesman-Review.

Poznamenal tiež, že prístup k ovládacím prvkom a zmena správy si vyžadovala určitú úroveň vedomostí a zručností, a páchateľ veľmi dobre vedel, čo robí. Mali však šťastie, že heker mal aký taký zmysel pre humor a na značke nevyobrazil nejaký vulgarizmus či obscénnosť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre