in

Hostiteľka je obvinená zo zabitia rodičov a tety svojho bývalého manžela jedovatými hubami

Hostiteľku víkendového rodinného obeda v jej austrálskom vidieckom dome obvinili z vraždy rodičov a tety jej bývalého manžela jedovatými hubami a z pokusu o vraždu štvrtého stupňa, uviedla polícia.

Polícia zatkla Erin Patterson (49) v jej dome v meste Leongatha v štáte Victoria, kde boli rodičia jej bývalého manžela Gail a Don Pattersonovci, obaja 70-roční, sestra Gail Pattersonovej Heather Wilkinson (66) a Wilkinsonovej manžel Ian Wilkinson (68) pozvaní na obed.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @josephtenni

Všetci štyria hostia boli hospitalizovaní a prežil iba Ian Wilkinson. Pattersonová verejne poprela akékoľvek previnenie.

„Som zničená. Milovala som ich. Nemôžem uveriť, že sa to stalo a je mi to veľmi ľúto,“ povedala so slzami v očiach novinárom dva dni po tretej smrti.

Pattersonovú obvinili aj z troch pokusov o vraždu svojho bývalého manžela Simona Pattersona (48), ktorý ochorel po troch jedlách v rokoch 2021 a 2022, uvádza sa vo vyhlásení polície. Júlového obeda sa nezúčastnil.

Zdroj: Ridderhof/Pixabay

Polícia tvrdí, že príznaky, ktoré mali štyria členovia rodiny, ktorí sa zúčastnili, boli v súlade s otravou divokou muchotrávkou (Amanita phalloides), známou ako „smrtiaca huba“.

The Australian Broadcasting Corp. oznámila, že Pattersonová vo vyhlásení napísala, že na obed uvarila hovädzí steak z Wellingtonu s použitím húb kúpených z veľkého reťazca supermarketov a sušených húb z ázijského obchodu s potravinami.

Písala, že jedlo zjedla a neskôr mala bolesti žalúdka a hnačku. Ian Wilkinson, baptistický pastor, bol prepustený z nemocnice koncom septembra a polícia tvrdí, že sa naďalej zotavuje.

Zdroj: Ridderhof/Pixabay

Za vraždu jej hrozí maximálny možný trest 25 rokov väzenia. Očakávalo sa, že Pattersonová zostane v policajnej väzbe, kým sa neobjaví na miestnom súde, kde môže potenciálne požiadať o prepustenie na kauciu.

Žiadosti o kauciu pre obžalovaných obvinených z vraždy sa zvyčajne posielajú vyššiemu súdu.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre