in ,

IKEA otvára virtuálnu pobočku v Robloxe, pracovníkom v nej bude platiť reálnu mzdu

Ikea, švédska nábytkárska spoločnosť, sa rozhodla vstúpiť do sveta virtuálnych hier a otvoriť obchod v populárnej online hre Roblox. Tento nový projekt, nazvaný „The Co-Worker Game“, ponúka hráčom možnosť pracovať v digitálnej verzii obchodu Ikea s reálnym platom približne 14-15 EUR na hodinu.

Zdroj: Pexels / Alexander Isreb

Ikea v Robloxe sa otvára 24. júna a bude zatiaľ dostupná len pre obyvateľov Veľkej Británie alebo Írska starších ako 18 rokov.

Projekt ponúka širokú škálu aktivít, ktoré odrážajú skutočné pracovné úlohy v Ikea. Hráči budú môcť navštíviť známy Švédsky trh s potravinami a bistro, podávať mäsové guľky, organizovať showroomy a používať obľúbené produkty Ikea. Navyše, budú môcť získať exkluzívne odmeny v podobe UGC (User Generated Content) od spoločnosti.

Zdroj: IKEA

Úspešní uchádzači budú môcť pracovať ako virtuálni spolupracovníci, pomáhať zákazníkom, organizovať priestor pomocou známych produktov Ikea a dokonca sa postupne posúvať na vyššie pozície, rovnako ako v reálnom svete.

Zdroj: IKEA

Darren Taylor, manažér pre spoločnosť a kultúru Ikea v UK a Írsku, uviedol: „Sme nadšení, že môžeme na Roblox spustiť platené práce a ukázať, že robíme kariéru vo všetkých smeroch. V Ikea neexistuje pevná cesta ku kariérnemu postupu. Naši pracovníci môžu meniť role, prechádzať medzi oddeleniami a rásť v akomkoľvek smere, ktorý si zvolia, či už v hre alebo v reálnom svete.“

Zdroj: Roblox

Možnosť zarábať reálne peniaze je pre mladých vývojárov, ktorí vytvárajú hry pomocou nástrojov Roblox, veľkým lákadlom. Ak už generácia Z trávi na platforme „milióny hodín denne“, prečo si tým nevylepšiť finančnú situáciu? Podľa Winnie Burke, vedúcej módnych a maloobchodných partnerstiev v Roblox, hráči považujú svoj digitálny život za rovnako dôležitý ako ten fyzický. A občas dokonca ešte dôležitejší ako ten fyzický.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre