in

Je otcom už viac ako 550 detí. Muž má oficiálne zakázané darovať ďalšie spermie

Muž, ktorého sa podarilo identifikovať ako Johnatana, masívne prekročil holandské pravidlá, ktoré uvádzajú, že darcovia môžu splodiť maximálne 25 detí s maximálne 12 deťmi. Po tom, čo tento muž klamal a podarilo sa mu tak stať otcom viac ako 500 detí, oficiálne dostal zákaz. Informuje o tom SkyNews.

pixabay.com

Daroval spermie každému, kto ich potreboval

Plodný darca poskytol spermie niekoľkým holandským klinikám, klinike v Dánsku a tiež ľuďom, s ktorými sa stretol prostredníctvom reklám či online fór. Jeho právnik prehlásil, že sa jeho klient len snažil pomôcť ľuďom, ktorí by inak otehotnieť nemohli.

Sudca, ktorý prejednával občianskoprávny prípad, však podľa vyjadrenia súdu uviedol, že darca o tom „zámerne klamal, aby presvedčil rodičov, aby ho vzali ako darcu“.

Súd dodal, že rodičia detí sú „teraz konfrontovaní s tým, že deti v ich rodine sú súčasťou obrovskej siete príbuzenstva so stovkami nevlastných súrodencov, ktorých si nevybrali“.

V správe sa tiež uvádza, že táto informácia by mohla mať negatívne psychosociálne dôsledky na deti a je preto v ich záujme, aby sa táto príbuzenská sieť už nerozširovala.

pixabay.com

Ako rozhodol súd?

Súd rozhodol, že záujmy darcovských detí a ich rodičov prevažujú nad záujmom darcu pokračovať v darovaní spermií novým potenciálnym rodičom.

O tento príkaz požiadala matka dieťaťa počatého so spermiami darcu a nadácia zastupujúca iných rodičov. Matka, ktorú nadácia identifikovala len ako Eva, povedala: „Dúfam, že toto rozhodnutie povedie k zákazu hromadného darcovstva a rozšíri sa ako ropná škvrna do ďalších krajín. Musíme stáť ruka v ruke okolo našich detí a chrániť ich pred touto nespravodlivosťou.“

Darcovi hrozí pokuta 100 000 eur za každý ďalší prípad, kedy poruší tento zákaz.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre