in

Jeden z najlepšie napísaných filmov. Táto komédia/dráma vyhrala nielen Oscara, ale tiež ďalších 134 ocenení (+ trailer)

Súzvuk troch osamelých duší – žiaden lepší popis nevystihuje tento film lepšie. Jednoduchý príbeh, ktorý vás nenechá chladným a svojou autentickosťou získal nielen srdcia divákov, ale tiež niekoľko ocenení.

Zdroj: 2023 FOCUS FEATURES LLC

Film Zimné prázdniny (The Holdovers) vyšiel v roku 2023 a získal viac ako 100 ocenení. Je označovaný za komédiu a drámu zároveň a ukazuje, že netreba súdiť knihu podľa obalu.

Oficiálny popis znie: „Mrzutý učiteľ dejepisu na súkromnej škole je nútený zostať cez prázdniny v areáli školy so smútiacou kuchárkou a problémovým študentom, ktorý nemá kam ísť.“

Hrajú Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da’Vine Joy Randolph, Carrie Preston, Naheem Garcia, Brady Hepner, Ian Dolley, Jim Kaplan, Michael Provost a Gillian Vigman.

Zdroj: 2023 FOCUS FEATURES LLC

Rozšírený popis znie: „Profesor Hunham (Paul Giamatti) je človek, ktorého by žiadny normálny študent nechcel za učiteľa. Je to postarší, osamelý mrzút, ktorý pozná svet antickej literatúry lepšie ako ten súčasný a hlboko pohŕda každým, kto nezdieľa jeho svetonázor. Mladý Angus (Dominic Sessa) je študent, ktorého by žiadny normálny profesor nechcel vo svojej triede. Magnet na problémy, rebel bez príčiny, ničiteľ a narušiteľ školských pravidiel. Títo dvaja zostanú počas vianočných prázdnin na univerzitnej pôde, pretože ani jeden z nich nemá kam ísť. Učiteľ je sám a študent nezapadá do prázdninových plánov svojich rodičov. „Svätú“ trojicu dopĺňa školská kuchárka Mary, ktorá nemá na Vianoce náladu, pretože sa práve dozvedela, že jej syn zahynul vo vojne vo Vietname. Od začiatku je nádej, že si tieto tri osamelé duše k sebe nájdu cestu, dosť mizivá, ale zázraky sa dejú a niekedy stačí len trochu dobrej vôle, aby sme videli, že ľudia môžu byť v skutočnosti iní, ako sa na prvý pohľad zdajú.“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre