in

Jeho mačka trpí separačnou úzkosťou, a tak ju všade nosí so sebou. Mačka Mushroom cestuje autobusom či nakupuje v obchode

Sam a jeho mačka Mushroom sú prakticky nerozluční. Mushroom totiž trpí separačnou úzkosťou, a tak potrebuje byť neustále so svojím majiteľom. Tomu to však nevadí a užíva sa život, v ktorom ho na každom kroku sprevádza jeho mačací parťák. Informoval o tom portál Newsweek.

„Moje priateľstvo s Mushroom je jedným z najväčších požehnaní, aké som kedy zažil,“ priznal Sam.

Zdroj: Reddit/zebrasprite

Rýchlo si na seba zvykli

Mushroom si rodina adoptovala v roku 2022, keď mal Sam zdravotné problémy a bol neustále doma. Vďaka tomu si na neho jeho mačací kamarát rýchlo zvykol a v momente, ako mohol Sam opäť chodiť von, začal sa trápiť. 

„Asi po mesiaci som začal viac chodiť von. Keď som odchádzal z domu, mňaukal, alebo skôr nariekal po celom dole a schovával sa pod mojou posteľou. Odmietal jesť, prskal na moju mamu a sestru a celkovo vyzeral ustaraný a vystrašený,“ spomína Sam.

V momente, ako sa Sam vrátil domov, sa však všetko zmenilo. Mushroom bol opäť veselý a prítulný, akoby sa predtým nič nestalo. Vtedy Samova mama navrhla, aby ho skúsil vziať so sebou, keď nabudúce pôjde von.

„Úprimne som si tým nebol istý. Nečakal som, že by ho to mohlo baviť, ale keďže je taký poslušný a naviazaný na mňa, povedal som si, že by som to mohol skúsiť,“ povedal Sam. A naozaj. Tento experiment sa podaril a Mushroom bol zo spoločného výletu nadšený. Sam bol z toho naopak prekvapený, keďže si myslel, že mačky nemajú rady zmeny, no ukázalo sa, že Mushroom je hlavne rada, že je v blízkosti svojho majiteľa.

Zdroj: Reddit/zebrasprite

Nosí obojok

Zo začiatku Sam svoju mačku nijak neobmedzoval, a tým pádom nenosila ani postroj či vôdzku. Potom, čo svoj príbeh zdieľal na sociálnych sieťach a ľudia si ho začali viac všímať, začal Mushroom nasadzovať pre istotu obojok, hoci neverí, že by od neho mohol ujsť.

„Kedysi som ho brával na voľno a bol s tým spokojný. Teraz má na sebe neustále obojok, hoci princíp je stále rovnaký. Nechce utiecť. Moja logika, a predpokladám, že aj jeho, je taká, že sa odo mňa nechce vzdialiť. To je v prvom rade dôvod, prečo so mnou ide všade, tak prečo by mal na verejnosti utiecť?“ vysvetlil majiteľ Mushroom.

Zdroj: Reddit/zebrasprite

Vraj je príšerný majiteľ

Nie každý však súhlasí s tým, že Mushroom môže ísť so svojím majiteľom všade. Len nedávno sa Sam totiž ocitol v konfrontácii so ženou v obchode Ikea, ktorá ho obvinila z toho, že sa o svoju mačku nestará a zbytočne ju trápi.

„Prišla ku mne pani a povedala mi, že Mushroom je očividne rozrušený a že ja som príšerný majiteľ. Bolo dosť znepokojujúce počuť to, no podľa svojich skúseností som vedel, že nemá pravdu,“ opísal situáciu Sam.

Reakcie sú rôzne

Po tejto konfrontácii sa Sam obrátil na internet a rozhodol sa opýtať sa ľudí, čo si o jeho výletoch s Mushroom myslia. Reakcie boli zmiešané a niektorí sa obávali, že by Mushroom mohol kedykoľvek napadnúť nejaký pes. Iní na tom zas nevideli nič zlé a považovali tieto mačacie dobrodružstvá za roztomilé.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre