in

Kázeň v kostole inšpirovala ženu k tomu, aby podala tiket. Vyhrala 6-cifernú sumu

Niektorí veriaci často považujú kázeň na svätej omši za najnudnejšiu pasáž bohoslužby. No ak je kazateľ inteligentný, empatický a vie svoje ovečky zaujať, poučiť a povzbudiť, nakoniec sa z tejto časti liturgie môže vykľuť vec, ktorá zmení danému veriacemu život.

Zdroj: Our Lady of the Gulf Catholic Church
/YouTube

Presne to sa stalo v prípade ženy z Arkansasu. K. Anthony z malého mestečka Harrell v Spojených štátoch amerických s predstaviteľmi tamojšej lotérie podelila so zaujímavým príbehom. Keď sedela v kostole a započúvala sa do kázne, oslovili ju slová kazateľa o „chválení Boha za veci, ktoré nás v živote ešte postretnú“.

To ženu inšpirovalo ku kúpe extra tiketu do lotérie. Pani Anthony totiž zvyčajne podá tiket do lotérie len raz, alebo dvakrát do mesiaca. Teraz sa jej dotklo kazateľovo slovo a to malo napokon cenu zlata. Žena totiž vyhrala 100 000 dolárov.

Šťastná tipujúca povedala, že sa dva dni vyhýbala výzvam od predstavenstva lotérie, lebo si myslela si, že ide o podvod„Ani som nevedela, že som vyhrala,“ zaspomínala si. Peniaze investuje do prestavby domu, na rodinnú dovolenku a na zveľadenie svojich úspor.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

89-ročný muž sa už 27 rokov pokúša rozviesť s manželkou. Hoci sa ich manželstvo nedá zachrániť, súd ich jednoducho nerozvedie

12 energických detí, pri ktorých sa rodičia nenudia