in

Ken Griffin stavia najdrahší dom na svete v hodnote 1 miliardy dolárov

Ken Griffin strávil posledné desaťročie systematickým skupovaním pôdy „Billionaire’s Row“ v Palm Beach, ultrabohatej štvrti na South Ocean Boulevard. Prečo? Samozrejme, aby si postavil najdrahší dom na svete. (Najdrahší dom, ktorý pravdepodobne pohltí aj more.)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Giovanna Gonzalez (@miamitrendyrealty)

Nový „dom“ miliardára Citadely CEO, ktorý je podľa New York Post určený ako nehnuteľnosť pre jeho mamu, bol schválený architektonickou radou v roku 2022. Bude zaberať 50 000 štvorcových stôp (asi 4 645 metrov štvorcových) a sústredí sa okolo obrovského bazéna (ďalší menší dom pre hostí bude mať vlastný menší bazén). Vizualizácia zobrazuje dlhý dom, ktorý vyzerá trochu ako pekne zrekonštruovaný motel. Sídlo na pobreží oceánu bude postavené na ôsmich hektároch na severnej strane jeho pozemku, pričom Griffinovi zostane dostatočná plocha na rozšírenie – čo plánuje využiť pre svoj budúci domov dôchodcov. (Griffin nedávno podal ďalšiu žiadosť o stavbu nehnuteľnosti na južnom konci svojho pozemku.)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Todd Michael Glaser (@toddmichaelglaser)

To všetko si vyžiadalo čas a veľa peňazí. Jeden z jeho nákupov v roku 2019, sídlo nachádzajúce sa na 4,5-akrovom pozemku (asi 18 000 metrov štvorcových) od oceánu k jazeru za 104,99 milióna dolárov, vytvoril v tom čase rekord v Palm Beach. Griffin zrovnal so zemou sídla, ktoré už na jeho pozemku existovali, aby uvoľnil miesto pre svoje vlastné. Podľa Post, Griffin súhlasil s konsolidáciou všetkých týchto pozemkov na Blossom Way a Ocean Boulevard, aby vytvoril jeden obrovský.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JB Lamadrid (@newslink7com)

Napriek apokalyptickým klimatickým predpovediam pre túto oblasť, výstavba nových nehnuteľností v Palm Beach raketovo rastie. Mesto je zaneprázdnené investovaním všetkých peňazí z dane z nehnuteľností, ktoré získava od týchto miliardárov, aby sa pokúsilo urobiť oblasť odolnejšou voči klíme, pričom úradníci tvrdia, že majú náskok pred stúpajúcimi moriami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Real Deal (@therealdeal)

Ako však varoval jeden profesor krajinnej architektúry: „Tento boom nehnuteľností je posledný. Títo chlapci sú šikovní. Vedia, že koniec sa blíži a vyžmýkajú z toho miesta každý posledný dolár skôr, ako my ostatní zostaneme na to, aby sme jeho pokles zvládli.“ Veľa šťastia Kenovi!

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Fotografie, ktoré zmätú váš mozog

15 reštaurácií, ktorých kreativita pri servírovaní sa nedá poprieť