in

Kocúr menom Feďa sa stal pre svoj netradičný vzhľad internetovou senzáciou

Feďa mal ťažké detstvo. Narodil sa ako jedno z dvoch mačiatok túlavej matke, ktorá našla útočisko na dvore Natálie, milovníčky mačiek z ruského Rostova.

Feďa sa narodil nedostatočne vyvinutý, slabý a chorý a jeho majiteľka si myslí, že za jeho vzhľad môže to, že ho jeho mama často púšťala z výšky vždy, keď sa ho snažila preniesť cez plot. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Федя (@fedja_kot)

Dalo by sa povedať, že jeho výraz tváre mu dodáva permanentne prekvapený výraz kvôli nezvyčajnému umiestneniu očí. Našťastie to nemá negatívny vplyv na Feďov život, práve naopak, jeho nezvyčajný vzhľad mu získal ohromujúce množstvo 369 tisíc sledovateľov na Instagrame.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Федя (@fedja_kot)

Natália sa o neho od malička starala, pretože tušila, že ľudia si nebudú chcieť adoptovať chorú mačku. Po niekoľkých týždňoch druhý Natáliin kocúr menom Krasavčík prijal Feďu za svojho syna, čistil ho a olizoval. Od tej chvíle sa Krasavčík stal otcom úbohého kocúra.

„V prvých dňoch bol Feďa veľmi slabý. Nedokázal sám nájsť svoju matku, aby sa mohol prisať a najesť. Kŕmili sme ho kozím mliekom z pipety. Keď mal jeden mesiac, hneď pochopil účel záchodovej misy, ale na záchod nechodil najkratšou cestou, ale po obvode miestnosti, pozdĺž stien, otáčal sa v rohoch. Možno mu steny pomáhali orientovať sa v priestore. Keď Feďa vyrástol, začal sa pokúšať vyskočiť na parapet, aby sa dostal na ulicu. Ale nedokázal to. Trénoval takmer rok, kým sa mu to podarilo. Nevedel liezť na stromy. Dlho, asi rok, nevedel vyskočiť na posteľ – liezol, pričom si zarýval pazúry do prikrývky,“ prezradila jeho majiteľka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Федя (@fedja_kot)

V roku 2019 mu jeho majiteľka vytvorila účet na Instagrame a on sa veľmi rýchlo stal internetovou senzáciou.

„To, že sa Feďa stal internetovou senzáciou, som si uvedomila, keď sme za pár dní získali tisíce odberateľov a začali nám písať novinári z rôznych krajín. A potom sa o nás dozvedeli naši miestni novinári a začali nám volať. Bolo to pre mňa úžasné. Feďu som nepovažoval za exkluzívneho kocúra, pre mňa to bol obyčajný kocúr, trochu zvláštny a zábavný. Ako introvert som popularitu zvládala ťažko, ale veľmi ma tešilo, že môj kocúr priniesol toľko radosti ľuďom na celom svete,“ priznala Natália.

Ľudia boli fascinovaní jeho jedinečným vzhľadom a spočiatku nemohli uveriť, že je to vlastne skutočná mačka a nie hračka.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre