in

Kontroverzný startup Elona Muska implantoval prvý Neuralink čip do ľudského mozgu

Vývoj nových technológií sa posúva vpred závratnou rýchlosťou. Len pred nedávnom sme si všetci mysleli, že umelá inteligencia sa bude vyvíjať oveľa dlhšiu dobu a nebude prístupná pre každého, no dnes má ktokoľvek tú možnosť používať AI generátory pre akékoľvek médiá a komunikovať na internete s digitálnymi AI priateľkami, influencerkami a modelkami.

Zdroj: Pexels / Cottonbro Studio

Jednou z futuristických predstáv sú čipy, inteligentné implantáty, ktoré by si človek nechal chirurgicky zaviesť priamo do mozgu. Nuž, táto futuristická predstava sa dnes stáva skutočnosťou.

Zdroj: Youtube / TODAY

V septembri minulého roku dostal startup projektu s názvom Neuralink, ktorého zakladateľom je Elon Musk, povolenie na testovanie ich mozgového implantátu na ľudských subjektoch. Projekt neotáľal príliš dlho a minulú nedeľu prebehlo úplne prvé chirurgické zavedenie čipu Neuralink do mozgu živého človeka.

Zdroj: Pexels / павел сорокин

Podľa slov najbohatšieho muža planéty prebehla operácia pomocou špeciálneho robota úspešne a pacient sa zotavuje rýchlo. V príspevku na sociálnej sieti X (pôvodne Twitter) sa tak vyjadril v pondelok a dokonca k tomu pripojil informáciu, že prvé testy funkčnosti čipu prinášajú dobré výsledky.

Prvý produkt Neuralinku, ktorý spoločnosť plánuje, by mal niesť titul Telepathy a bude určený pre ľudí, ktorí stratili končatiny alebo schopnosť ich používať. Vďaka Neuralinku by takýto ľudia mohli komunikovať oveľa rýchlejšie a dokonca vykonávať veľa činností, ktoré sú digitalizované alebo ich možno digitalizovať v budúcnosti, a to všetko len silou myšlienky.

Zdroj: Pexels / Cottonbro Studio

O vývine situácie s touto technológiou budeme určite čoskoro počuť viac a len čas uvidí, do akej miery a akým spôsobom bude človek schopný podobné zariadenie použiť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre