in

Kultový film, v ktorom si zahral Clint Eastwood, dostane remake. Westernová klasika kedysi odštartovala jeho hviezdnu kariéru

Klasika Sergia Leoneho a Clinta Eastwooda Pre hrsť dolárov (A Fistful of Dollars) sa dočká filmového remaku od spoločnosti Euro Gang Entertainment, ktorú založili hollywoodsky veterán Gianni Nunnari (300) a Simon Horsman (Magazine Dreams) spolu s talianskym produkčným veteránom Enzom Sistim (Ripley) zo spoločnosti FPC a rímskou spoločnosťou Jolly Film, ktorá produkovala pôvodný film.

Hitový western Pre hrsť dolárov je príbehom potulného pištoľníka bez mena, ktorý proti sebe poštve dve súperiace rodiny v mestečku zmietanom chamtivosťou, pýchou a pomstou.

Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc

Film, ktorý bol uvedený do kín v polovici 60. rokov, pomohol odštartovať žáner „spaghetti western“ a Eastwoodovu kariéru (a ďalších, vrátane kariéry skladateľa Ennia Morriconeho).

Jeho obrovský úspech dal vzniknúť ďalším dvom filmom z kultovej trilógie, ktorú tvoria filmy Pre pár dolárov navyše a Dobrý, zlý a škaredý, v ktorých si Eastwood tiež zahral.

Originál bol označený za neoficiálny remake japonskej klasiky Yojimbo (podobnosť materiálu vyústila do úspešnej žaloby zo strany producenta Toho).

Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc

Zatiaľ je nakrúcanie remaku ešte len na začiatku procesu, takže produkčné detaily sú zatiaľ neznáme. S najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o anglicky hovorený film, ale to zatiaľ tím nepotvrdil a scenárista, dátum začiatku a herecké obsadenie zatiaľ neboli zverejnené.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre