in

Kvôli plienke pre dospelých, ktorú si pomýlili s bombou, lietadlo núdzovo pristálo v USA

Nedávny let smerujúci na Floridu bol odklonený po incidente, keď si plienku pre dospelých nájdenú na palubnej toalete pomýlili s bombou.

Už len zmienka o bombovej hrozbe vyvoláva strach či už pasažierov, ale aj posádky leteckej spoločnosti. K incidentu došlo na linke Copa Airlines, ktorá pôvodne smerovala do Tampy z Panama City. Lietadlo muselo núdzovo pristáť kvôli podozreniu z bombovej hrozby krátko po tom, čo bolo asi hodinu vo vzduchu.

Zdroj: LN_Photoart/Pixabay

Lietadlo spoločnosti Copa Airlines smerovalo do Tampy na Floride z medzinárodného letiska v Panama City, keď dostalo informáciu o podozrivom predmete na jednej z toaliet lietadla. Lietadlo sa vrátilo do Panamy, kde bolo nasmerované na izolovanú pristávaciu dráhu. Následne bolo evakuovaných všetkých 144 pasažierov a pyrotechnici lietadlo dôkladne preskúmali.

Bezpečnostný tím na medzinárodnom letisku Tocumen v Panama City však vykonal komplexnú prehliadku letu a zistil, že podozrivou bombou bola v skutočnosti plienka pre dospelých.

Zdroj: Ip19216811/Wikimedia

Panamská národná polícia na sociálnej sieti napísala, že „Po upozornení @aacivilpty na cudzí predmet v lietadle jednotky špeciálnych síl aktivovali núdzový protokol a po overení sa ukázalo, že ide o jednorazovú plienku pre dospelých.“

„Lietadlo bolo na zabezpečenej dráhe, kde policajné špeciálne pyrotechnické jednotky so psami a špeciálne jednotky skúmali objekt a zistili, že ide o plienku pre dospelých, čo vylúčilo akékoľvek riziko,“ povedal šéf bezpečnostného tímu letiska José Castro.

Zdroj: TobiasRehbein/Pixabay

Lietadlo pôvodne odlietalo o 9:36, no po návrate do Panama City na bezpečnostnú kontrolu opäť vzlietlo krátko po 14:00 a nakoniec priletelo do Tampy tesne pred 19:00, uvádza The New York Post.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

14 zábavných fotiek z internetu (2. časť)

Medveď sa vkradol do domu v Connecticute a ukradol z mrazničky lasagne