in

Lekárka, ktorá bola nútena odstrániť 23 kontaktných šošoviek zaseknutých v oku ženy, „nič také nikdy nevidela“

Je neuveriteľné, že lekárka objavila v oku pacientky 23 kontaktných šošoviek a prekvapila používateľov sociálnych sietí procesom ich odstraňovania. Minulý rok doktorka Katerina Kurteeva zverejnila informáciu, že k nej prišla žena, ktorá sa sťažovala na bolesť oka a rozmazané videnie. Po bližšom pohľade očná lekárka zistila, že okraje niekoľkých kontaktných šošoviek sa zlepili a začala ich vyťahovať z oka pacientky.

Kalifornská lekárka v rozhovore pre Insider povedala: „Keď som ich vytiahla, mala som pocit, že ich tam vidím ešte viac a požiadala som asistentku, aby mi dala telefón na zaznamenanie procesu. Keď som pacientku požiadala, aby sa znova pozrela dole, videla som na jej oku prilepenú obrovskú kopu kontaktných šošoviek.“

Zdroj: Instagram / california_eye_associates

Povedala, že šošovky vyzerali ako „druhá zrenička“ a začala šošovky od seba odlupovať pomocou vatovej tyčinky. „Za takmer 20 rokov praxe som nikdy nič podobné nevidela,“ povedala. „Ani pacientka tomu nemohla uveriť a spýtala sa, či som si istá tým číslom, ktoré počítam.“

Zdroj: Instagram / california_eye_associates

Mnohé z kontaktných šošoviek sa spojili a vytvorili „kvapku“ a po ich odstránení doktorka pacientke z kútika oka vybrala ešte niekoľko ďalších kusov. Po spočítaní celkovo 23 kontaktných šošoviek lekárka povedala, že žena mala veľké šťastie a mohla skončiť so stratou zraku.

Zdroj: Instagram / california_eye_associates

„Prosila som ju, aby už nenosila kontaktné šošovky a dala svojim očiam pauzu, ale ona sa hneď vrátila k ich noseniu. Videla som ju mesiac po vyšetrení a mala sa naozaj dobre, cítila sa oveľa pohodlnejšie a jasne videla,“ spresnila. Po zverejnení výsledkov extrakcie na sociálnych sieťach sa diváci húfne pýtali, čo viedlo ženu k tomu, aby si do oka nazbierala také množstvo kontaktných šošoviek.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre