in

Lietadlo sa urgentne muselo vrátiť na letisko. Na cestujúcich padali počas letu červy

Cestovanie lietadlom vie byť vcelku príjemným zážitkom. Prispieť však k tomu musí viacero faktorov. Nebadané turbulencie, príjemné počasie a pokojní cestujúci. Let sa však z ničoho nič môže skončiť predčasne, ako sa o tom presvedčili zákazníci spoločnosti Delta Air Lines.

Zdroj: Scripp News/YouTube

Let Delta Flight 133 z Amsterdamu do Detroitu bol vo vzduchu asi hodinu, keď sa Airbus A330-300 musel bezodkladne vrátiť na letisko Schiphol. Dôvodom bolo, že cestujúcim začali počas letu z ničoho nič padať na hlavu červíky. Tie „pršali“ z priestorov na uloženie batožín nad hlavami cestujúcich.

Stopy červov viedli k taške istého cestujúceho, ktorá obsahovala okrem iného aj zhnité ryby zabalené v novinách. Posádka lietadla presunula tašku do zadnej časti lietadla, ktoré bolo okamžite vyradené z letovej prevádzky a poslané na čistenie.

Spoločnosť Delta Air Lines potvrdila, že let bol prerušený z dôvodu „nesprávne zabalenej príručnej batožiny“ a dotknutým zákazníkom sa ospravedlnila. Mimochodom, dotyčný cestujúci bol zadržaný a jeho taška bola napokon určená na spálenie.

Našťastie mala letecká spoločnosť dostatok chochmesu a svojich zákazníkov nesklamala. Cestujúci obdržali kompenzáciu zahrňujúcu 8 000 leteckých míľ, kompenzácie za hotelovú izbu a tiež náhradu v podobe stravného lístka v hodnote 30 dolárov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre