in

Ľudia s ryšavými vlasmi sú údajne lepší v posteli! Aké ďalšie výhody so sebou nesie tento odtieň vlasov?

Šťastné 2 % populácie, ktoré boli obdarené ryšavými vlasmi, sa síce museli zmieriť pravdepodobne v detstve vyrovnávať s výsmeškami, ale v dospelosti tento odtieň vlasov naberá úplne iné rozmery. Štúdie totižto zistili, že ľudia s ryšavými vlasmi sú lepší v posteli. Dôvodom je špecifický gén spojený s touto farbou vlasov – gén MC1R.

selective focus photography of woman with brown wooden wall background
Autor tejto fotografie je Gabriel Silvério

Tento gén spôsobuje, že jedinec je citlivejší na dotyk ako ľudia s inou farbou vlasov. Je to ten istý gén, ktorý spôsobuje, že ryšaví ľudia sú citlivejší na vysoké a nízke teploty, a taktiež že majú vyšší prah bolesti. V tomto prípade to však znamená, že ľudia s ryšavými vlasmi ľahšie dosahujú orgazmus. K tomu sa viažu dôkazy, že ryšaví ľudia majú špeciálne feromóny, vďaka ktorým sú viac sexuálne atraktívny.

Stephen Douglas vo svojej knihe The Redheaded Encyclopedia vysvetľuje, že ľudia s ryšavými vlasmi majú na pokožke sladkú a pižmovú vôňu, ktorá môže byť pre ostatných veľmi príťažlivá.

woman in white dress lying on white bed
Autor tejto fotografie je Womanizer Toys

Ďalším výskumom na univerzite v Hamburgu sa zistilo, že ženy s ryšavými vlasmi majú viac sexu ako ich kolegyne blondínky alebo brunetky. Profesor Dr. Werner Habermehl, ktorý sa zaoberá výskumom sexu, uviedol: „Sexuálny život žien s ryšavými vlasmi bol jednoznačne aktívnejší ako u žien s inou farbou vlasov, mali viac partnerov a sexovali častejšie ako priemer.“

Avšak aby sme sa nebavili len v sexuálnej rovine, existujú aj iné výhody ryšavých vlasov. Údajne dlhšie vyzerajú mladšie! Takže vlastne v sebe majú zabudovaný elixír mladosti.

Tiež po prečítaní tohto článku túžite mať ryšavé vlasy?

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre