in ,

Používatelia iPhonu sú ohromení novou možnosťou nabíjania svojho zariadenia! Android hovorí, že sú pozadu

Najhoršia vec na svete? Pre väčšinu vybitý telefón. Niekedy máte pocit, že aj keď ich nabíjate celú noc, vybijú sa v priebehu doobedia. Samozrejme, môžete so sebou nosiť nabíjačku, pre prípad núdze, ale ak ste zrovna v parku, asi si ten telefón nikde nenabijete.

Používatelia iPhonov však teraz s úžasom objavili hack na nabíjanie, za ktorý by boli určite vďační už dávno.

a person holding an iphone in their hand
Autor tejto fotografie je Thai Nguyen

V roku 2023 spoločnosť Apple vydala iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro a 15 Pro Max s množstvom nových funkcií. Okrem kvalitnejších fotografií, obsahuje táto rada telefónov aj nový port USB-C. Odteraz sa všetky produkty Apple budú vyrábať s týmto portom, ktorý nahradí lightning kábel a port, ktorý máte na starších zariadeniach.

Táto zmena musela byť vykonaná kvôli novým nariadeniam Európskej únie. Európska rada rozhodla, že všetky nové smartfóny, fotoaparáty a všetky elektronické prístroje, ktoré sa predávajú v EÚ, musia byť do jesene tohto roka vybavené nabíjacím portom USB-C. A tak sa spoločnosť Apple musela riadiť týmito pravidlami a vybaviť ním všetky svoje produkty, aby mohla pokračovať v predaji v Európe.

@pitdesi/X

Táto zmena je pre používateľov zaujímavá, pretože pomocou iPhonu môžete nabíjať aj iné zariadenia, napríklad aj iné telefóny, ktoré majú port USB-C. Takže nabudúce, keď vaše slúchadlá AirPods vydajú ten nepríjemný zvuk, ktorý neradi počujeme, a vybijú sa, môžete ich jednoducho pripojiť k svojmu telefónu a znova ich nabiť.

Vo virálnom tweete zákazník spoločnosti Apple predviedol nabíjanie iPhonu z iného iPhonu. A všetci boli totálne v šoku. Niektorí si samozrejme aj zavtipkovali, že keď dáte niekomu nabiť telefón, prostredníctvom svojho telefónu, bude to novodobý prejav lásky.

black smartphone with charger cord connected
Autor tejto fotografie je Andreas Haslinger

Iní však poukázali na to, že na Androidoch to tak funguje už dlhšiu dobu: „Vždy je zábavné sledovať, ako sa používatelia iPhonu tešia z  vecí, ktoré používatelia Androidu majú alebo robia už roky.“

No každopádne, či už ste fanúšik iPhone alebo Android, je to naozaj šikovný hack. A ak vám vaša drahá polovička dá nabudúce nabiť telefón cez jeho telefón, hneď budete vedieť, že je to ten pravý.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre