in

Ľudia si všimli iPhony na maľbe z 19. storočia. Dá sa cestovať v čase?

Keby sme sa spýtali na cestovanie v čase, názory by asi boli rôzne. Čo ale ak by sme pridali zopár dôkazov? Nasledujúce maľby a teórie o nich vás zaručene aspoň na chvíľu zmätú. Dá sa cestovať v čase alebo je za tým niečo úplne iné?

 

Ľudia boli vždy fascinovaní myšlienkou cestovania v čase a teraz existuje zvláštna teória o tom, že telefóny iPhone sa objavujú na starých maľbách.

Zdroj: Pieter de Hooch / Wikimedia Commons, CC-PD-1.0

Zaujímavá maľba zobrazuje kráčajúcu ženu, ktorá akoby nič okolo seba nevnímala. Vpredu kľačí muž a drží kvetinu. Ostrý rozdiel medzi slnečnou cestou, na ktorej je, a jeho zatieneným miestom vás prinúti pozrieť sa dvakrát. Tento obraz sa na internete preslávil v roku 2017, keď bol v múzeu Neue Pinakothek v Mníchove. Ľudia si robili žarty, že toho muža ignoruje, pretože bola zaneprázdnená Tinderom.

Ale skutočný príbeh za obrazom je iný. Žena sa sústreďuje na svoj spevník, ukazuje svoju silnú oddanosť Bohu, pričom duchovné záležitosti kladie nad pozemské túžby. Toto vysvetlenie pochádza priamo z galérie a mohlo by prekvapiť tých, ktorí si mysleli, že obraz má dôkazy o cestovaní v čase.

Zdroj: Top 10s / Youtube

Veľký obraz na Springfield Main Post Office z roku 1937 zobrazuje osadníkov prichádzajúcich do Springfieldu v 20. rokoch 17. storočia. Ale ak sa pozriete pozorne, je tu niečo zvláštne. Zdá sa, že jeden z domorodých Američanov sa v celom tom všetkom rušnom dianí pozerá na niečo, čo sa veľmi podobá na smartfón.

Zdroj: Pieter de Hooch / Wikimedia Commons, CC-PD-1.0

Obraz od Pietera de Hoocha, ktorý má 350 rokov, vyvolal veľa diskusií o cestovaní v čase. Všetko to začalo, keď Tim Cook, šéf spoločnosti Apple, povedal, že počas návštevy múzea v Amsterdame v roku 2016 videl na maľbe niečo, čo vyzeralo ako iPhone.

Obraz z roku 1670 zobrazuje dámu sediacu so psom v lone a muž jej dáva „list“. Niektorí fanúšikovia umenia si myslia, že muž jej práve podáva list, iní si však myslia, že je to ako skrytá stopa naznačujúca cestovanie v čase.

Zdroj: Getty Images

Toto umelecké dielo zobrazuje slávneho škótskeho básnika Roberta Burnsa, ktorý drží niečo obdĺžnikové, čo vyzerá ako iPhone, pričom vyjadruje lásku k Mary Campbell. Umelci R. Josey a James Archer vytvorili toto dielo asi 125 rokov predtým, ako bol vôbec vynájdený iPhone.

Existuje však jednoduchšie vysvetlenie, ktoré hovorí, že nejde o cestovanie v čase. Je pravdepodobnejšie, že to, čo Burns drží, je náboženská kniha. Zodpovedá tradícii vymieňania si Biblií počas dôležitých chvíľ lásky a záväzku.

Zdroj: Ferdinand Bol / Wikimedia Commons, CC-PD-1.0

Obraz s názvom Portrét chlapca vytvoril holandský umelec Ferdinand Bol v 17. storočí. Zobrazuje osemročného chlapca, ktorý drží pohár.

Ak sa pozriete naozaj pozorne, uvidíte niečo zvláštne. Zdá sa, že chlapcova ľavá topánka má biele logo Nike. To je zvláštne, pretože značka Nike neexistovala až do roku 1964, čo je tristo rokov po namaľovaní tohto obrazu. Nie je to zvláštne?

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre