in

Ľudia vkladajú nádeje do The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim. Animovaný film nás zavedie do minulosti

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim ešte viac priblíži históriu Rohanu a Helmovho žľabu a poskytne zásadný kontext a pohľad na kráľovstvo a jeho ľudí. Animovaný film vylepší trilógiu Pána prsteňov, keďže priblíži vedľajšie postavy, najmä tie z Dvoch veží. Píše o tom Screen Rant.

The War of the Rohirrim je presne to, čo franšíza potrebuje, pretože nebude zasahovať do pôvodného filmového príbehu a Tolkienovej trilógie. Navyše bude prvým filmom zo sveta Pána prsteňov, ktorý sa dostane do kín od debutu Hobit: Bitka piatich armád pred desiatimi rokmi.

Zdroj: New Line Cinema

Film bude nadväzovať na pôvodný príbeh, hoci je medzi nimi veľký časový rozdiel. Napriek priepasti medzi týmito dvoma projektmi, animovaný film objasní kľúčové aspekty trilógie, vďaka čomu bude príťažlivejší pre dlhoročných fanúšikov.

Rohan patrí medzi najdôležitejšie kráľovstvá v Jacksonovej trilógii a má dlhú históriu načrtnutú v Tolkienových spisoch. Fanúšikovia Jacksonových filmov spoznajú Jazdcov z Rohanu a kráľa Theodena a dozvedia sa niečo nové o histórii kráľovstva a jeho ľudu.

Dodatočný kontext zároveň umožní divákom pozrieť si Dve veže a Návrat kráľa s novým pohľadom na vedľajšie postavy.

Animovaný film navyše bude obsahovať len toľko detailov z Jacksonovej trilógie, aby zaujal etablovaných fanúšikov, no nebude priamo zasahovať do deja a tak môže zaujať aj divákov, ktorých pôvodný LOTR až tak neoslovil.

Zdroj: Warnes Bros

Oficiálny popis filmu znie: „Nevypovedaný príbeh Helm’s Deep, stovky rokov pred osudnou vojnou, rozprávajúci o živote a krvavých časoch jeho zakladateľa Helma Hammerhanda, kráľa Rohanu.“

Zápletka k filmu je uvedená nasledovne: „Dej sa odohráva 183 rokov pred udalosťami zaznamenanými v pôvodnej trilógii filmov. Náhly útok Wulfa, šikovného a neľútostného pána Dunlendingu, ktorý hľadá pomstu za smrť svojho otca, prinúti Helma a jeho ľud, aby sa odvážne naposledy postavili v starodávnej pevnosti Hornburg – mocnej pevnosti, ktorá bude neskôr známa. ako Helmov žľab. Hera, Helmova dcéra, sa ocitne v čoraz zúfalejšej situácii a musí sa rozhodnúť postaviť sa na čelo odporu proti smrteľnému nepriateľovi, ktorého úmyslom je ich úplné zničenie.“

Režisérom filmu je Kenji Kamiyama, ktorý je známy režisér anime, a film vyjde pod záštitou Warner Bros.

Film bude mať premiéru 13. decembra 2024.

Zdroj  Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre