in

Majiteľka ju už nepotrebuje. Po 65 rokoch našli stratenú peňaženku, bol to portál do minulosti

Pravdepodobne neexistuje na svete človek, ktorý by nikdy v živote nič nestratil alebo nezapatrošil. Pokiaľ nejde o dieťa, mobil, peňaženku či dôležité dokumenty, nejde o stratu najvyššieho stupňa. Takéto šťastie, žiaľ, nemala niekdajšia obyvateľka Spojených štátov amerických.

Zdroj: Atlanta News First/YouTube

Kino je miestom, kde sa spája príjemné s užitočným: stretnutie s priateľmi spolu s kinematografickým zážitkom. Prvé kino na svete bolo otvorené ešte v roku 1906 v Paríži. O 33 rokov bolo spustené kino Plaza Theatre v americkej Atlante, pričom je to najdlhšie nepretržite fungujúce nezávislé kino v tomto štáte. Po dlhých rokoch svojej služby bolo nutné túto budovu rekonštruovať. A práve pri tejto činnosti objavili robotníci neobyčajnú vec.

Za jednou zo stien našli stratenú peňaženku. Podľa dokladov boli schopní určiť jej pôvodnú majiteľku, ktorou bola Floy Culbreth. Tá však vo veku 87 rokov zomrela pred osemnástimi rokmi, no medzi živými je ešte jej dcéra Theu Culbreth Chamberlain. A tak nájdenú peňaženku odovzdali 71-ročnej žene.

Zistilo sa, že jej matka stratila svoju cennú vec ešte v roku 1958. V peňaženke sa nachádzali staré rodinné fotografie, preukaz do knižnice a lístky do tomboly. „Ani neviem slovami vyjadriť, aká som bola ohromená,“ vyjadrila sa pre The Washington Post pani Chamberleinová, ktorá mala v čase straty len 6 rokov. „Bol to akoby portál do minulosti,“ povedal majiteľ Atlantského kina Chris Escobar. Dcéra tak získala nečakanú spomienku.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre