in

Manželský pár, kupujúci dom, omylom poslal 750-tisíc dolárov na nesprávny účet – mladík dostal okamžite nákupnú horúčku

Peniaze mu omylom previedol pár, ktorý sa snažil kúpiť dom. 24-ročný mladík, ktorý sa pustil do míňania po tom, čo mu na účet omylom previedli 760 000 dolárov, bol uväznený.

Abdel Ghadia sa ešte v roku 2022 na miestnom súde v Sydney v Burwoode priznal k dvom bodom obžaloby z obchodovania s výnosmi z trestnej činnosti, keďže veľkú časť peňazí minul na všetko od oblečenia a kozmetiky, až po rôzne drahé veci.

Abdel Ghadia/youtube

K peniazom sa dostal po tom, ako sa slávna odborníčka na výživu Tara Thorneová a jej manžel Corey, vlani blížili k záverečnej fáze kúpy domu. Súdne dokumenty ukázali, že manželia zo Sydney sa pokúšali kúpiť nový dom v októbri 2020 a v júni nasledujúceho roka sa blížili k záverečným fázam procesu – vtedy im ich maklér povedal, aby previedli peniaze na určený účet Commonwealth Bank, aby dokončili kúpu.

white and red wooden house miniature on brown table
Autor tejto fotografie je Tierra Mallorca

Banka však nebola schopná nájsť peniaze, pretože sa nikdy nedostali na uvedený účet. Namiesto toho peniaze poslali mužovi menom Ghadia.

Mladého chlapca, ktorý je začínajúcim raperom a mesačne zarábal 4 800 dolárov v sklade s oblečením, zadržala a vypočúvala polícia v októbri 2021, pričom policajtom povedal, že sa „proste zobudil a videl peniaze„.

person walking while carrying a camera and paper bags
Autor tejto fotografie je Erik Mclean

Po prebudení, keď našiel hotovosť na svojom účte, sa Abdel rozhodol vydať na divoké nákupy. Okrem nákupov obyčajných vecí, investoval aj do nákupu zlata. Približne 600 tisíc dolárov minul na zlaté tehličky a drahé kovy. Údajne chcel toto zlato darovať niekomu, koho miluje.

Po priznaní viny bol odsúdený na 18 mesiacov väzenia.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Netflix natáča nový horor „Fear Street“ + OFICIÁLNY TRAILER

Zopár memečiek, ktoré vznikli, aby ti spríjemnili deň #1389: Tak sa ukáž, čo v tebe je.